Сакральні новини: телеграф

Ансельм Грюн у Львові

У лютому до Львова з триденним візитом завітає Ансельм Грюн – монах-бенедиктинець, психоаналітик, християнський письменник, духовний провідник і економ монастиря. Він є автором 386 книг, які були перекладені 32 мовами, загальним накладом понад 16 млн примірників. У своїх творах Грюн звертається до психологічно-духовної проблематики, зокрема ґендерних стосунків, питань менеджменту. Організовує щорічно понад 200 лекцій та семінарів, для участі в яких потрібно записуватися за два роки наперед.

Запрацював сайт військових капеланів

У мережі інтернет з’явився веб-портал департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, метою якого є інформувати представників капеланських стуктур та громадськість про стан та перспективи душпастирської опіки особового складу Збройних сил та інших військових формувань, висвітлювати актуальні питання капеланської діяльності. На сайті можна ознайомитися з основними напрямами діяльності департаменту, дізнатися про структуру капеланства в Україні та відповідальних за цю роботу в єпархіях та екзархатах, а також знайти офіційні документи, якими регламентується військово-релігійна співпраця, спрямована на задоволення релігійних потреб військово­службовців.

Душпастирству мігрантів допоможе скайп 

Українська греко-католицька церква займатиметься душпастирством мігрантів також за допомогою скайпу, розповів голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ владика Йосиф (Мілян). За його словами, зараз відбувається процес створення єпархіальних міграційних центрів, які, крім іншого, консультуватимуть мігрантів та їхніх родичів через скайп. “Таким чином ми хочемо допомогти дітям мігрантів, а також тим, хто повернувся в Україну, адаптуватися до життя в українському суспільстві”, – пояснив єпископ.

Синод покаявся за співпрацю з держбезпекою

Синод Болгарської православної церкви (БПЦ) попросив прощення в її предстоятеля патріарха Максима через  скандал, що розгорівся після того, як комісія із розсекречення досьє спецслужб повідомила, що 11 з 15-ти керівників БПЦ співпрацювали з органами держбезпеки в період соціалізму. Поза цим списком залишилися сам патріарх Максим, митрополити Пловдивський Микола, Ловечський Гавриїл і Доростольський Амвросій, інформує NEWSru. “Упевнений, що в ці дні Бог поставив перед нашою Церквою ще одне випробування, але Свята Церква наша подолає і його, – сказав митрополит Микола, звертаючись до патріарха. – На Вас покладається ще один важкий тягар – прийняти наші сповіді та смиренні покаяння, щоб простити наші гріхи”.

УПЦ – ситуація загострюється?

Учора, за повідомленням інформагентства “Релігія в Україні”, митрополит Володимир (Сабодан) з подивом сприйняв звістку про деякі кадрові рішення Синоду УПЦ. Предстоятель УПЦ може підписати рішення Синоду, які не узгоджені з ним, щоб не провокувати подальший конфлікт в УПЦ. У разі, якщо він відмовиться поставити підпис, рішення Синоду УПЦ навряд чи можуть вважатися дійсними.
Також, за інформацією “Релігії в Україні”, глава УПЦ був готовий взяти участь в засіданні Священного синоду. Розглядався варіант, щоб члени Синоду приїхали в лікарню, де митрополит Володимир перебуває на лікуванні. Проте засідання провели без його участі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4566 / 1.56MB / SQL:{query_count}