Коли звичайні прогулянки та традиційні ігри на свіжому повітрі з дитиною набридають, можна придумати багато нових. А коли у вашому розпорядженні ще й великі кучугури снігу – то прогулянка може стати не тільки цікавою, а й пізнавальною. Пропонуємо кілька способів, як весело провести час з малечею надворі.

1. Снігові персонажі. Можна разом зі своїм чадом ліпити сніговика, а можна і придумати інших персонажів. Наприклад, спробувати зліпити черепаху чи кота. Добре, якщо у творчому процесі бере участь кілька людей – тоді можна виліпити снігове сімейство або цілий зоопарк снігових мешканців. А потім усією сім’єю оригінально прикрасити свої витвори. Така гра потішить не тільки вашу дитину, а й перехожих.
2. Ангели на снігу. Мабуть, немає людини, яка б у дитинстві не робила ангела на снігу. Покажіть дитині, як упертися в землю, щоб потім повалитися назад у сніговий замет і помахати в снігу руками та ногами, наче летиш. Потім допоможіть дитині обережно встати, не зруйнувавши його “ангельську” форму. Якщо ж така гра не є новинкою у вашій сім’ї, можна придумати інших персонажів.
3. Зимовий сад. Цією грою дитину найлегше зацікавити в парку, адже для початку потрібно назбирати достатню кількість різноманітних гілочок. А після цього “посадіть” їх: спочатку лопаткою зберіть сніг у невеликі купки, потім повстромляйте у них гілочки. У процесі гри можна дитині розповідати про дерева, які ростуть у парку.
4. Лабіринти і тунелі. Коли товщина снігового покриву досить велика, то в ньому можна робити снігові лабіринти чи тунелі. Спочатку допоможіть дитині розробити план такого лабіринту, а потім разом з нею своїми слідами прокладіть доріжки. У цих лабіринтах можна заховати якусь річ і потім шукати її. У такий же спосіб можна спробувати написати різноманітні слова, ім’я дитини чи батьків.
5. Влучання в ціль. Щоб розвинути в дитини влучність, можна виготовити кілька снігових кульок, намалювати ціль і пробувати влучати в неї. Або ж зробити у снігу невелику ямку і попадати в неї м’ячиком.