Ноу-хау вигадали троє комп’ютерників з інституту Хассе Платтнер, що в Німеччині. Пристрій робить фотографії взуття у форматі RAW і порівнює їх зі зразками з бази даних, закладеної в комп’ютері. Німці запевняють, що ця система ідентифікації користувачів може розпізнавати ноги людей з точністю до 89%.
Розробку назвали “Bootstrapper”. Наразі система не призначена для масового використання, а лише для поки що екзотичного виду комп’ютерів – “сенсорних столів” типу “Microsoft Surface”, таких як “Samsung SUR40”. Працює “Bootstrapper” просто: знизу біля підлоги встановлені камери “Kinect”, які спрямовані на ноги. Система робить знімки взуття і відправляє їх у базу даних для порівняння, зіставляючи зображення черевиків з конкретними профілями користувачів. Дослідники говорять, що вибрали саме взуття, оскільки воно має відмінні між собою характеристики, а саме: різний колір, текстуру, форму, шнурівки, блискавки та інші деталі.
Показати в дії розробку німецькі вчені обіцяють 8 травня 2012 року на конференції CHI-2012 в Техасі. Там “Bootstrapper” повинен продемонструвати точність розпізнавання вже в 95,8%. Однак зараз пристрій має чимало недоліків, адже кілька людей, які, для прикладу, працюють в офісі, можуть вдягнути однакові черевики, і система надасть доступ до даних не тій людині. Тому ідентифікатор “Bootstrapper”, мабуть, не зможе використовуватися в системах безпеки. Однак розробники впевнені, що у будь-якому випадку сфера застосування для їхнього винаходу у майбутньому знайдеться.
До речі, на тій же конференції CHI-2012 буде показана інша “взуттєва система” – німецько-канадська “ShoeSense”. У ній камера розташована безпосередньо на черевику і розпізнає жести користувача з точністю 94-99%. У такий спосіб можна керувати смартфоном або іншими мобільними пристроями, не торкаючись їх.