Друзі для галочки

Фахівці з’ясували, чому ми додаємо і видаляємо інших користувачів соцмереж

Фахівці з’ясували, чому ми додаємо і видаляємо інших користувачів соцмереж

Чи не в кожного зареєстрованого користувача соціальних мереж бували випадки, коли у друзі просилися невідомі. Ба більше, чи не кожен має у своєму списку контактів осіб, з якими ніколи не бачився. То що ж спонукає нас натискати на кнопку “додати до друзів?”

“Додай мене!”

З’ясувати це вирішили фахівці агентства “Nielsen”. Вони узагальнили результати моніторингу користувачів “Facebook” щодо того, чому середньостатистичний користувач соціальної мережі додає і видаляє інших людей у “друзях”. Як виявилося, для 82% опитаних головним мотивом додавання інших користувачів “у друзі” є знайомство в реальному житті. Є й інші відповіді: наявність спільних знайомих (до 60% опитаних), ділові контакти (11%). 

ДО ТЕМИ

Днями “Facebook” оголосив про примусове переведення всіх користувачів на новий дизайн сторінок “Timeline”. Найближчими днями він стане обов’язковим форматом для кожного користувача сторінок, інформація в яких буде відображена у хронологічному порядку. Тобто сторінка виглядатиме як життєпис людини, де буде детально видно, що впродовж часу перебування на сайті робила та чи інша особа: кого додала в друзі та які публічні статуси писала. “Timeline” дає змогу прокручувати профіль від місяця до місяця. При цьому користувач може додавати матеріали про минуле, починаючи від дня свого народження. Це дає можливість створити своєрідну історію життя. Наразі користувачі мають кілька днів, щоб приховати чи стерти стару інформацію зі своїх профілів. 

Якщо в реальному житті людину, яка нас дратує чи образила, можна фізично уникати чи ігнорувати, то в соціальних мережах усе просто: видалив, заблокував і – до побачення. З’ясувалося, що приводом для видалення з друзів може стати написання образливих коментарів (55%), недостатнє знайомство з людиною (41%), спроба доданого “друга” продати вам товар або послугу (до 39%).

Щасливі не сидять у чаті

Проте є люди, які не страждають від сумнівів на тему того, кого додавати чи видаляти з друзів. Причина в тому, що вони не зареєстровані в жодних соцмережах. Американські науковці кажуть, що саме ці люди найщасливіші, бо більшість користувачів соц­мереж страждають через низьку самооцінку.

Учені опитали 425 американських учнів, які активно користуються “Facebook”. Діти зізналися, що вважають себе не настільки успішними, як їхні друзі. Вчені вважають, що причиною заниженої само­оцінки є не соцмережі як такі, а самі користувачі, в яких є проблеми зі спілкуванням із навколишнім світом. Таким людям навіть поставили ще офіційно не визнаний діагноз – “фейс­бучна депресія” (Facebook Depression). Її суть полягає в тому, що людина без причини сидить годинами за комп’ютером, перевіряє новини друзів, їхні статуси, розглядає фото тощо.

А дружби не буде!

Від того, що людина сидить годинами і розглядає сторінки інших “юзерів”, краще їй не стане, кажуть британські вчені. А все тому, що соціальні мережі не в змозі стимулювати дружбу, кажуть науковці. Мовляв, максимальне число друзів у людей – це 150 осіб. Цей “дружній поріг” називають також “числом Данбара”, яке залежить від… обсягу мозку кожної окремої людини.

ДОВІДКА

У середньому в кожного користувача “Facebook” є близько 130 друзів. При цьому чоловіки переважно використовують соціальну мережу для ділових контактів, знайомств і зав’язування стосунків, тоді як жінки віддають перевагу написанню відгуків про товари/послуги/продукти, участі в конкурсах і промо-акціях зі знижками. Один користувач проводить на сайті в середньому 6,5 години на місяць.  

Ще на початку 1990-х років британський антрополог Робін Данбар висунув гіпотезу, згідно з якою кількість дружніх зв’язків у приматів безпосередньо пов’язана з обсягом мозку. Вивчивши близькі взаємини у співтовариствах різних приматів і проектуючи отримані результати на людину, вчений дійшов висновку, що максимальне число друзів у homo sapiens становить 150 осіб. 

Щоб перевірити його висновки, дослідники протягом чотирьох років аналізували активність трьох мільйонів користувачів “Twitter”, щоб з’ясувати: чи побільшало в них справжніх друзів. Для точності використовували кілька критеріїв встановлення дружніх зв’язків. По-перше, вчені вважали, що два користувачі “Twitter” дружать в тому випадку, якщо одноразово вони обмінюються не однією, а відразу кількома репліками. По-друге, користувачі повинні спілкуватися регулярно. 

У результаті було складено стандартний сценарій розвитку дружби користувачів “Twitter”. Виглядає це так: коли людина багато пише, в неї з’являться все більше е-друзів, з якими встановлюються дружні зв’язки. Коли охочих дружити стає надто багато, користувач підтримує стосунки лише з певною кількістю друзів, причому їхня кількість дійсно коливається в межах від 100 до 200 осіб. Тобто, Робін Данбар таки мав рацію. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4142 / 1.59MB / SQL:{query_count}