Освенцім, Варшавське ґетто і Бабин Яр

Учора у багатьох країнах світу пройшли жалобні церемонії з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (винищення нацистами в роки Другої світової війни євреїв та інших “неарійських” народів).

Учора у багатьох країнах світу пройшли жалобні церемонії з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (винищення нацистами в роки Другої світової війни євреїв та інших “неарійських” народів).

Дата, приурочена до дня визволення Червоною армією в’язнів табору смерті Освенцім у 1945 році, була встановлена спеціальною резолюцією ООН. 
У німецькому Бундестазі трагедію єврейського народу вшанували хвилиною мовчання. У Нью-Йорку в будівлі Організації Об’єднаних Націй відбулася особлива церемонія, присвячена пам’яті дітей, які стали жертвами Голокосту. Для України скорботним символом Голокосту є Бабин Яр, який під час Другої світової війни нацисти використовували як місце масових розстрілів. Водночас однією з небагатьох країн, де досі офіційно не вшановують пам’ять жертв Голокосту, залишається Росія. Цього року представники єврейської спільноти звернулися до Владіміра Путіна як кандидата в президенти з проханням внести пункт про визнання 27 січня Днем пам’яті до своєї передвиборчої програми. Відповіді наразі немає.
Зазначимо, що позаминулого року в земельному суді Берліна проходив процес у справі 63-річного німця російського походження, якого звинувачували у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, а також незаконному використанні наукового ступеня. За даними слідства, з лютого 2005-го по березень 2009 року підсудний відправив у різні державні установи, а також приватним особам листи, в яких, серед іншого, заперечував Голокост. А в січні 2009 року єпископ Річард Вільямсон, глава католицької семінарії “La Reja” в Буенос-Айресі, в інтерв’ю шведському телебаченню взагалі заявив, що ніякого Голокосту не було. За його твердженням, у нацистських концтаборах загинули не більше ніж 200-300 тисяч євреїв, а газових камер ніколи не існувало. Після цього він був змушений подати у відставку та публічно вибачитися. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5061 / 1.54MB / SQL:{query_count}