17% європейців бояться Росію

За результатами соцопитування, яке провели на замовлення Fіnancіal Tіmes, з'ясувалося, що 17% європейців вважають Росію найнебезпеч­нішою державою для глобальної стабільності.

За результатами соцопитування, яке провели на замовлення Fіnancіal Tіmes, з'ясувалося, що 17% європейців вважають Росію найнебезпеч­нішою державою для глобальної стабільності.

Ще в серпні, до російської інтервенції в Грузії, тільки 4% жителів Західної Європи вважали Росію найбільшою загрозою для глобальної ста­більності. Але вересневе опитування показало, що Росія в списку країн, які становлять загрозу, піднялася із шостого на друге місце, випередивши Іран (14%), але поступається Китаю (21%).

Водночас соцопитування фірми Harrіs, яке провели на замовлення Fіnancіal Tіmes після серпневого російсько-грузинського протистояння, свідчить, що громадяни трьох західноєвропейських держав будуть рішуче заперечувати проти того, щоб армії їхніх країн захищали східноєвропейські держави від нападу Росії, що передбачено статутом НАТО.

Зокрема в Німеччині, Італії й Іспанії більшість опитаних не вважає, що їхнім національним арміям варто поспішати на допомогу країнам Балтії.

У Німеччині всі 50% респондентів сказали, що будуть виступати проти скерування своїх військовослужбовців на захист цих трьох держав, на підтримку такої постановки питання висловилося всього 26%. Тільки у Великобританії й Франції ідея захисту країн Балтії їхніми арміями одержала більше прихильників, ніж супротивників.

У США цього місяця також значно побільшало респондентів, які вважають Росію найбільшою загрозою: з 2% на початку серпня до 13%.

Нагадаємо, за результатами дослідження центру Соціовимір, 28,1% українців уважають, що найбільші ризики для безпеки України йдуть від Росії, а 25% від заходу.

За три місяці до війни у Південній Осетії схоже опитування росіян показало, що вони вважають головними ворогами Росії США і Грузію (по 25%), а на третьому місці - Україна (21%).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5176 / 1.54MB / SQL:{query_count}