Українська курятина небезпечна
У продукції найбільших українських виробників курятини виявили збудник сальмонели. Зокрема, експерти знайшли бактерію у продукції двох марок, повідомили у Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України. Триває розслідування. Головний державний інспектор ветеринарної медицини Іван Бісюк зазначив, що протягом 2011 року також було зафіксовано два випадки виявлення бактерій роду сальмонела. Тоді йшлося про продукцію ТОВ “Агромарс” та ТОВ “Старинська птахофабрика” (входить до ПАТ “Миронівський хлібопродукт”).
Нагадаємо також, що недавно спалах сальмонельозу був зафіксований в Івано-Франківську, в результаті чого було госпіталізовано 10 осіб.
Україна – перша в Європі за поширенням СНІДу
Україна залишається одним з регіонів світу, де триває поширення ВІЛ/СНІДу, що пов’язано з економічними і фінансовими труднощами, заявив виконавчий директор Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом і малярією Мішель Казачкін. Водночас він наголосив, що Україна одержала від Глобального фонду значні кошти. За останніми даними міжнародних організацій, в Україні сьогодні живуть більш як 360 тисяч ВІЛ-позитивних людей, 92 тисячі з них потребують лікування. Щодня в Україні 87 осіб інфікуються ВІЛ, а 50 вмирають від СНІДу. За останні 24 роки в Україні від СНІДу померли більш як 23,5 тисячі людей, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення СНІДу.
Ціни на імпортні ліки контролюватимуть
Державна митна служба має намір скерувати запити великим світовим виробникам лікарських засобів для того, щоб сформувати орієнтовні ціни на них та уникнути їх штучного завищення. Також відстежуватимуть країни-виробники ліків. Якщо, наприклад, поставки йдуть з країни, яка не є офіційним виробником ліків, то митники з’ясовуватимуть, чи не є така продукція контрафактною і чи не становить вона загрози для здоров’я українців.
Скандал навколо апельсинового соку
Управління з контролю за якістю харчових продуктів, медикаментів і косметичних засобів США (FDA) оголосило про намір заборонити постачання апельсинового соку й апельсинів з Бразилії через використання виробниками з цієї країни небезпечних речовин. Тепер якість цієї продукції мають намір перевірити і в Росії. Хімічна речовина карбендазим, що використовується для захисту рослин від чорної плямистості (вид цвілі апельсинових дерев), була виявлена в готовій соковій продукції, виготовленій з бразильського концентрату кількома виробниками. Передбачувана заборона на поставки з Бразилії вже призвела до стрімкого зростання цін на апельсиновий сік на світових біржах.
Медпрепарати закуплять вчасно?
Як повідомила в ексклюзивному інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна заступник міністра охорони здоров’я Галина Калішенко, державні закупівлі лікарських засобів у 2012 році будуть проводитися у плановому режимі, без збоїв і паніки. За її словами, дії Міністерства охорони здоров’я будуть спрямовані на поліпшення системи держзакупівель, забезпечення прозорості проведення торгів і зниження цін на медпрепарати. Також у міністерстві стверджують, що налагодили ефективну роботу з постачальниками.