Американський зонд LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter) зафіксував наявність інею на дні приполярних місячних кратерів, куди ніколи не потрапляє сонячне світло, повідомила на шпальтах “Journal of Geophysical Research” група науковців з Південно-західного дослідного інституту (США).
У цьому інституті було розроблено один із приладів на борту зонду LRO – LAMP (Lyman Alpha Mapping Project), який дозволив “зазирнути” в найтемніші ділянки на Місяці – на постійно затінене дно приполярних кратерів. Ще з 2009 року науковці за допомогою LRO і низки інших апаратів почали діставати свідчення ймовірної наявності в цих зонах водяної криги, а також інших речовин: чадного газу, кальцію, ртуті, магнію і срібла. Тепер дані LAMP дозволили точно визначити, що водяна крига у формі інею – замерзлої водяної пари – є на місячній поверхні.
Нагадаємо також, що Китай оголосив про початок реалізації проекту зі створення космічної станції на Місяці.
До 2016 року китайці планують розробити і запустити орбітальну лабораторію, відпрацювати технологію середньострокового перебування космонавтів на орбіті, а також започаткувати низку прикладних робіт у космосі.