Сакральні новини - 2011: люди і події

Достойна передача престолу

Блаженніший Любомир (Гузар) відійшов від управління УГКЦ, давши приклад мудрості, виваженості та смирення. Він неодноразово заявляв, що бажає передати керівництво Церквою наступникові “ще теплою рукою” і дотримав слова. 10 лютого в Києві Блаженніший Любомир Гузар повідомив, що Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного архієпископа УГКЦ. Відповідне прохання до Святійшого Отця глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. За його словами, рішення про відхід від справ умотивоване поважним віком та проблемами зі здоров’ям.  

Молодий глава УГКЦ

У Києві 27 березня в соборі Воскресіння Христового відбулася урочиста інтронізація новообраного глави УГКЦ Святослава (Шевчука). 25 березня адміністратор УГКЦ архієпископ Львівський Ігор (Возьняк) проголосив нового Верховного архієпископа Києво-Галицького УГКЦ, якого 23 березня обрав Синод єпископів УГКЦ, а Папа Римський Бенедикт XVI затвердив. До цього часу владика Святослав виконував служіння апостольського адміністратора в Буенос-Айресі (Аргентина). Блаженніший Святослав – наймолодший із-поміж єпископів УГКЦ та четвертий за віком із-поміж наймолодших католицьких архієреїв у світі. 

Беатифікація Івана Павла ІІ 

У червні минуло десять років, відколи Іван Павло ІІ відвідав Україну, зокрема Львів. Однією з тодішніх подій стало проголошення блаженними 27 новомучеників УГКЦ. Цьогорічні урочисті заходи з нагоди десятиріччя візиту розпочалися ще перед 1 травня, днем беатифікації Папи, і тривали до кінця червня. “Він свідчив того самого Христа, але свідчив не у спосіб якогось моралізування, не якогось повчання з високої і далекої кафедри, але був поруч із тими, хто потребує, поруч із молоддю, хворими, людьми, які по-іншому дивляться на того самого Бога”, – сказав “Пошті” доктор біблійного богослов’я о. Юрій Щурко. 

Новий катехизм УГКЦ

24 червня глава УГКЦ від імені Синоду єпископів проголосив новий катехизм УГКЦ “Христос – наша Пасха”. Над новим виданням катехизму працювали десять років. Воно складається з трьох частин – “Віра Церкви”, “Молитва Церкви” і “Життя Церкви”. За словами  глави УГКЦ, катехизм є свідченням  інтелектуальної зрілості Церкви, а отже, наслідком патріархального устрою, яким вона живе. Це збір істин віри і моралі, які кожен член Церкви має знати та сповідувати. 

Пам’ятник Шептицьким

Перший в Україні пам’ятник митрополиту Андрею та блаженному Климентію Шептицьким урочисто освятили у с. Прилбичі 29 липня, в день народження митрополита. Пам’ятник у формі піраміди, попереду якої сидять брати Шептицькі: митрополит Андрей в архієрейських ризах із пастирським жезлом у руці та блаженний Климентій у монашому одязі, який у руці тримає хрест. Пам’ятник заввишки майже чотири метри займає площу близько 16 квадратних метрів. Він зроблений із натурального каменя вапняку і важить понад 40 т.  

Четвертий переклад Біблії

13 вересня Українське біблійне товариство у своєму західному відділенні презентувало у Львові новий, четвертий, повний переклад Біблії. Цей переклад зроблено не з давньоєврейської мови, як три попередні, а з давньогрецької. Переклад здійснив доктор теології, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, архімандрит о. Рафаїл Турконяк. Над ним також працювали відомі мовознавці Національної академії наук та провідних університетів України, а богословську експертизу провели представники різних християнських конфесій, а також загальновизнані українські та закордонні фахівці з біблеїстики і теології.  

Почаївську лавру не приватизують

На початку вересня парламентарі-регіонали Дмитро Шенцев і Юрій Бут зареєстрували у ВРУ законопроект 

№ 9105, за яким майновий комплекс Почаївської лаври мали б виключити з переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації. Цим же документом регіонали доручали уряду за місяць передати все майно лаври у власність релігійної громади чоловічого монастиря УПЦ МП. Але через активну  протидію громадськості 19 жовтня автори відкликали свій законопроект із ВРУ.   

Львівська митрополія

У Львові 29 листопада відбулася Архієрейська Божественна літургія в Архікатедральному соборі Святого Юра з нагоди проголошення Львівської митрополії УГКЦ та введення на престол (інтронізацію) митрополита Ігоря Возьняка. До складу Львівської митрополії увійшли Львівська архієпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Першим митрополитом новоствореної Львівської митрополії став владика Ігор (Возьняк). Тепер в УГКЦ є сім митрополій. “Головна суть митрополії – краще організовувати роботу на місці, бути ближче до людей. Щоб Церква створила нові можливості, які б дали змогу враховувати місцеву специфіку, для задоволення духовних потреб кожної людини та вирішення її проблем”, – сказав доктор східного канонічного права о. Михайло Димид. 

Українська ялинка для Папи

У Ватикані на площі Святого Петра вперше встановили різдвяну ялинку з України. Її привезли із Закарпаття як дарунок Папі Римському Бенедиктові XVI. Ватикан визнав тридцятиметрову ялинку найгарнішою за останні 20 років. 16 грудня в урочистостях відкриття ялинки взяла участь урядова делегація, а також представники українських Церков. Папські апартаменти також прикрашають 43 ялиці з Львівщини.

Встановлення ялинки на площі Святого Петра вважається знаком високої довіри та поваги до країни. Традиція встановлювати різдвяну ялинку на цій площі зародилася ще під час понтифікату Івана Павла II. Бенедикт XVI продовжив традицію, за якою дерева привозять до Ватикану з різних країн світу. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4057 / 1.6MB / SQL:{query_count}