В Україні постійно зростає кількість інтернет-користувачів. За останніми даними КМІСу, 40% наших співгромадян хоча б раз на місяць відвідують Всесвітню мережу. Хоча ще на початок весни їх кількість становила 33%. Удома в інтернет виходять 34,7% українців, інші ж користуються ним на роботі або за місцем навчання.
На думку керівника напрямку маркетингових досліджень КМІСу Олександа Красновського, збільшення користувачів прямо пов’язане із розширенням покриття, а також із активним підключенням до інтернету молоді. Так, серед українців 18 – 29 років інтернетом користуються 73,4%, серед 30 – 39-річних – 59,2%, 40 – 49-річних – 44,1%, 50 – 59-річних – кожен четвертий, а з-поміж 60 – 69-річних кожен десятий.
У селах в інтернет “заходить” чверть мешканців, у містах із населенням до 500 тисяч осіб – кожен другий. У більших містах – користування мережею сягає 58%. Цікаво, що від інтернету не можуть відмовитись 17,8% людей із дуже поганим рівнем добробуту та третина серед тих, які характеризують свій матеріальний стан як поганий.
Мережу використовують передусім для спілкування та розваг. Більш як третина українців, наприклад, йде в інтернет, аби послухати музику, подивитися відео чи переглянути фото, малюнки, картинки. Соціальні мережі приваблюють 31,7% українців, електронна пошта – 29,6%, чати – кожен п’ятий, блоги – кожен сьомий. “Зараз молодь не розділяє реальне життя і кіберпростір – усе, що є в житті, вона переводить в он-лайн, — каже Красновський. – Молодь постійно є “на зв’язку”, й інтернет для них – це ще одна платформа для спілкування. Зараз блоги конкурують з друкованими виданнями”.
Цікаво, що з інтернет-знайомими в реальному житті зустрічаються лише 11% українців. Третина, натомість, обмежується перепискою, а 22% – дзвінками. При цьому повідомляти справжнє ім’я в мережі доводилося 56,1% респондентів, прізвище — 47,9%, залишати адресу проживання — 24,8%, вказувати свій номер мобільного або домашнього телефону — 29,4%, надсилати або розміщувати свою фотографію — 37,8%. Більшість українців вважає, що віртуальні загрози не відрізняються від загроз, які нас оточують поза екраном комп’ютера.
Дослідження проведено в період з 4 до 15 листопада 2011 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2037 респондентів у всіх областях України та АР Крим. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%