Сам забруднився, сам почистився

Німецькі винахідники презентували самоочисні сенсорні екрани

Німецькі винахідники презентували самоочисні сенсорні екрани

Винайдене німцями спеціальне покриття екранів має здатність  відштовхувати бруд, жир, воду, на ньому навіть не залишаються відбитки пальців. Однак величезним недоліком цього ноу-хау є те, що поверхня дуже делікатна і легко дряпається.

Вигадали новинку німецькі вчені з Інституту дослідження полімерів Товариства Макса Планка. Спочатку вчені нанесли на покриття шар попелу товщиною 30-40 нанометрів, потім накрили його спеціальною оболонкою і “запекли” при температурі 600 градусів за Цельсієм, щоб зробити сажу прозорою. Отримане в результаті покриття виявилося здатним відштовхувати органічні і неорганічні речовини. Тепер таку технологію можна використовувати не тільки для скла, але й для інших поверхонь, наприклад, виготовлених з алюмінію, сталі або міді.

ДОВІДКА

Доки німецькі самоочисні сенсори до нас ще не дійшли, наразі свої екрани нам залишається чистити в інший спосіб. І хоча кожна з моделей має свою інструкцію з використання, однозначно не можна застосовувати при очистці моніторів будь-які розчинники або лити на екрани воду. На більшості фахових сайтів електроніки радять трохи зволожити край тканини водою і протерти екран, щоб видалити бруд і сторонні частинки. Далі сухою тканиною треба забрати рештки води. Зрештою, це класичний спосіб почистити будь що, навіть вередливу дорогу техніку.   

Німецькі вчені сподіваються, що винайдене ними суперпокриття в майбутньому зможуть широко використовувати у сфері IT. Зокрема, науковці сподіваються, що їхнім винаходом зацікавляться виробники мобільних телефонів і планшетів. Однак, обмежуватися сферою побутової електроніки німці не збираються, бо вважають, що самоочисні сенсорні екрани можна застосовувати, наприклад, для вікон, які самі себе очищатимуть від дощової води та грязюки чи брудовідштовхуючих лінз для окулярів.

Треба сказати, що німці з Інституту дослідження полімерів достатньо реалістично оцінюють своє дітище і визнають, що їхня розробка ще вимагає доопрацювання, адже головний її недолік – надто делікатна поверхня, що може зашкодити успішності проекту.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4425 / 1.55MB / SQL:{query_count}