Учора іранське інформаційне агентство IRNA повідомило, що в результаті вибуху на металургійному заводі в провінції Язд загинуло щонайменше семеро людей, серед них – кілька іноземців. Чим саме займалося підприємство, іранські мас-медіа не уточнюють, однак ще в 2003 році влада країни обіцяла відкрити в цій провінції уранові рудники для забезпечення ядерної промисловості Ірану власною сировиною.
Варто наголосити, що останнім часом одразу на кількох іранських стратегічних об’єктах прогриміли загадкові вибухи. 12 листопада біля Тегерана на базі Стражів іранської революції з незрозумілих причин здетонувала новітня балістична ракета, підготовлена до іспитового запуску. Серед 16 загиблих був і генерал Гасан Могаддам, що відповідав за ракетну програму країни. 28 листопада стало відомо про вибух у місті Ісфахан, де розташований завод зі збагачення урану. Є й інші тривожні сигнали. Наприкінці листопада іранська контррозвідка заарештувала одразу 12 працівників ЦРУ. Затримані агенти за підтримки ізраїльської розвідки планували саботаж військових і ядерних об’єктів Ірану. А на початку грудня військово-повітряні сили Ірану збили американський безпілотний літальний апарат типу RQ170 “Sentinel”, який, очевидно, виконував шпигунську місію.
“Усе це наводить на думку про існування якихось таємних американських воєнних планів щодо Ірану”, – доходить висновку іспанське видання “El Pais”. На підтвердження цього “The Wall Street Journal” стверджує, що у Вашингтоні навіть планували висадити в місці падіння RQ170 загін спеціального призначення для евакуації решток надсекретного апарата, що фактично означало б початок бойових дій проти Тегерану. Ще далі йде британський часопис “The Guardian”, який пише, буцімто “протягом кількох останніх місяців з’являються свідоцтва того, що таємна війна Ізраїлю та Сполучених Штатів проти Ірану вже почалася, причому за підтримки Британії та Франції”. На думку британських журналістів, прихована воєнна кампанія вилилася в кампанію убивств іранських учених, кібервійну, диверсії проти військових і ракетних установок та вдалий замах на іранського генерала”.
Чи переросте ця прихована війна в повноцінну? Якщо це дійсно трапиться: це стане найбільш кривавим збройним конфліктом XXI століття, який за кількістю жертв перевищить навіть окупацію Іраку.