Медики разом із Національною академією педагогічних наук готують апробацію методики контролю здоров’я школярів під впливом фізичної активності в різних регіонах України.
Про це повідомили головний позаштатний санолог Міністерства охорони здоров’я професор Геннадій Апанасенко та керівник Лабораторії валеології Національної академії педагогічних наук Тетяна Бойченко. Планують, що на базі цього проекту та зібраної інформації методику буде затверджено та впроваджено в усіх навчальних закладах країни, що унеможливить нові випадки дитячих смертей на уроках фізкультури.
Фахівці переконані, що жодні реформи, що торкнуться лише покращення стану медзакладів, не зможуть уберегти націю від вимирання. За їхніми словами, держава має спрямувати зусилля на запобігання виникненню хвороб і передусім звернути увагу на юне покоління. Пропонована методика передбачає, поряд із медоглядами в поліклініках, безпосередньо у школах вимірювати рівень здоров’я дітей. При визначенні рівня здоров’я користуються кількома показниками, що вимірюються спецприладами: спірометр (показує об’єм легень), динамометр (вимірює м’язову силу) та апарат для вимірювання тиску. Контроль за станом дитини під час навантаження здійснюють за допомогою наручного пульсометра. Пульс дитини не має перевищувати певного показника, що залежить від рівня її здоров’я. Розпочати впровадження проект планують з наступного року, наразі в дев’яти школах різних регіонів.