Час на лижі у Карпати!

У Славському випав сніг, а гірськолижний сезон офіційно там розпочнуть орієнтовно 24 грудня

Зі снігом для лижників, які обожнюють українські Карпати, настає справжній рай! Хтось майнув на ці вихідні на Буковель – там гірськолижний сезон стартував ще 26 листопада. Зокрема, осніження основних схилів зробили за допомогою снігових гармат, а з початку тижня на курорті випав свіжий сніг (загалом там уже відкрили п’ять витягів). Інші ж відпочивальники планують  податися  у мальовниче карпатське селище Славське, яке за 130 км від Львова.  

Славське в очікуванні туристів

“Учора в Славському вже було 15 см снігу, 3-4 градуси морозу. На вихідні вже мають прибути перші туристи, але сам сезон у нас розпочнеться орієнтовно 24 грудня, бо сьогодні ще не достатній сніговий покрив для нормального катання”, – повідомив “Пошті” Михайло Кінаш, селищний голова смт Славське. Так, синоптики прогнозують, що наступного тижня у Славському щоденно  випадатиме приблизно 1-2 см снігу.
Як відомо, найкращі і найбільш цікаві траси, загальною площею 250 га, – на горі Тростян. Як запевняє селищний голова, Тростян уже повністю готовий приймати туристів. 
“На горі Тростян працює крісельний і сім бугельних витягів. Також бугельний витяг працюватиме в урочищі Варшава, два бугельні витяги для початківців – це “Політехнік” та ФМІ. До нового року плануємо запустити нову крісельну дорогу (1100 м)
на горі Погар, штучне освіження траси. На цій горі довжина траси для катання становить 1250 м, – розповідає Михайло Кінаш. – Окрім того, на Погарі працюють два бугельні витяги та два “бебі-ліфти”. Також бугельний витяг (750 м) працюватиме біля бази відпочинку “Терен”. 
Ціна на абонемент на Тростян на день коштує 180 грн, чотири витяги –
60 грн, а екскурсійний крісельний витяг на гору –
60 грн. Як розповідає Михайло Кінаш, після свят будуть знижені ціни – абонемент на день коштуватиме 150 грн. Ціни на один підйом на витязі “Політехнік” – 7-8 грн, а на Погарі – приблизно 12.  
Для порівняння: ціна абонемента на Тростяні минулого сезону у святкові дні становила 160 грн,
у будні – 130 грн. А от  харчування, порівняно з минулим роком, не подорожчало. Наприклад, грибна юшка, деруни, вареники коштують по 15 грн, глінтвейни від 8 грн, а чай, кава – 3-5 грн. 

ДОВІДКА

Сновблейди (Snowblades – снігові леза) – короткі міцні гірські лижі, призначені для відважного катання, стрибків тощо. Їх довжина (90 – 100 см)робить їх дуже маневреними, а також здатними на лижний карвінг. І найголовніше: блейди підійдуть для будь-яких лижних черевиків і не вимагають додаткових лижних кріплень. Кріплення-дужки вже є на блейдах. 

Сновбайк – це велосипед, призначений для пересування по снігу. Він сконструйований для швидкісних спусків із будь-яких снігових схилів. 

Вільних місць немає!

На новорічно-різдвяний період у Славському вже стовідсотково зарезервовані готелі та приватні садиби.
“До 10 січня дуже важко знайти вільні місця у Славському. В приватних садибах із хорошими умовами проживання у святкові дні коштуватиме приблизно 250 грн із особи, а номери в готельних комплексах – від 400 до 1500 грн. Загалом сьогодні готові прийняти туристів у 550 приватних садибах та 46 готельних комплексах. Цьогоріч одночасно Славське може прийняти 12-13 тисяч туристів на поселення”, – розповідає Михайло Кінаш.
Ярослав Шоп’як – один із власників приватної садиби у Славському, який завжди має на вихідні клієнтів. “Сьогодні до нас уже приїхали туристи зі Львова. Щоправда, наші гості не лижники, хоча кататися вже можна. На вихідних працює крісельний витяг на Тростяні, – каже “Пошті” господар. – Щороку все більше туристів приїжджає із власними лижами, хоча цьогорічні ціни на спорядження не збільшилися (від 30 грн)”.
Селищний голова Славського радить не лише слідкувати за прогнозами погоди, але й підтримувати контакт із власниками витягів та садиб, щоб достовірно знати, скільки снігу випало, яка температура повітря і чи можна кататися. 

ДО ТЕМИ

Англомовні карпатські курорти

Як інформує Report.if.ua, еменесники Прикарпаття тепер вивчають англійську мову і зможуть вільніше спілкуватися з іноземними туристами. Адже останнім часом збільшився потік туристів у Карпатах із європейських країн: Польщі, Франції, Німеччини, Швейцарії. Першими за опановування англійської мови взялися диспетчери рятувальних служб.  

Дорожчий Буковель 

Другим за популярністю у львів’ян вважається гірськолижний курорт у Буковелі. Так, за інформацією сайта Буковелю, вартість абонементів на катання цього сезону коливається від 27 грн за один підйом і до 1914 грн за абонемент на десять днів. У святковий період – від 40 до 2473 грн. 
Ціни на прокат комплекту (лижі, черевики, палиці) та сновборди (дошка, черевики)  – від
70 грн. Сновблейди – від 115 грн. Варто пам’ятати, особливо новачкам, і про захисні шоломи, у Буковелі вони коштують від 25 грн. Проживання – від 250 грн. 
Ексклюзивними зимовими розвагами є снов­парк, прогулянки на собачих упряжах та сновбайк. А охочі поїхати на цей курорт можуть пересвідчитися у наявності снігу з допомогою веб-камер на сайті курорту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4811 / 1.6MB / SQL:{query_count}