Медичних збитків на 239 мільйонів

У Німеччині розпочали утилізацію протермінованих вакцин проти “свинячого” грипу.

У Німеччині розпочали утилізацію протермінованих вакцин проти “свинячого” грипу.

Як повідомило агентство DPA, першу партію медикаментів спалили у вівторок у Магдебурзі. 
2009 року федеральні землі придбали 34 мільйони упаковок з вакциною проти “свинячого” грипу. Однак ажіотаж навколо вірусу дуже швидко пішов на спад, тож населення не поспішало робити щеплення. У результаті 28,7 мільйона упаковок два роки припадали порохом на складах, доки у них не закінчився термін придатності. 
Керівництво федеральних земель намагалося перепродати медикаменти за кордон, однак не знайшло покупців. Після цього федеральну владу попросили повернути хоча б частину грошей, витрачених на вакцини. Регіональні чиновники нагадували, що саме канцлер Ангела Меркель вимагала, щоб федеральні землі забезпечили вакцинами хоча б половину своїх жителів. Проте жодної компенсації від Берліна в регіонах так і не дочекалися. 
Загалом керівництво федеральних земель даремно витратило на вакцини 239 мільйонів євро. Є й “добра” новина – утилізація прострочених медикаментів обійдеться в жалюгідних 14 тисяч. 
Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію грипу H1N1 у квітні 2009 року, а у серпні 
2010-го заявила про її завершення. За даними ВООЗ, пандемія зачепила 214 країн і  стала причиною смерті щонайменше 
18,5 тисячі осіб. Водночас представники комісії з охорони здоров’я Парламентської Асамблеї Ради Європи неодноразово заявляли, що пандемії грипу H1N1 насправді не було, і звинуватили Всесвітню організацію охорони здоров’я у роздуванні паніки. А “Британський медичний журнал” звинуватив ВООЗ у корупції. За даними видання, багато експертів організації мали фінансові зв’язки з фармацевтичними компаніями, і не виключено, що про пандемію було оголошено саме під тиском виробників ліків. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5189 / 1.53MB / SQL:{query_count}