Як виправити кривошию У дітей?

“Маленькому Андрійчику лише місяць. Дитина спокійна, має гарний сон. І вдома у ліжечку, і на вулиці у візочку я почергово кладу його на різні боки. Однак під час чергового планового огляду педіатр сказала, що у сина – кривошия. Дитині призначили десять сеансів масажу. Скажіть, будь ласка, чим небезпечна кривошия і як у цьому допоможе масажист?”
Олеся Гірна, м. Львів
Надія Фіалка, лікар-масажист:
– Кривошия – це порушення, яке відзначається вимушеним нахилом голови. Проблема дуже поширена і трапляється з перших днів життя в кожної другої дитини. М’язи, особливо у немовлят, мають здатність самовільно скорочуватися, тому, якщо вчасно не звернути увагу на те, що дитина повертає голову лише в один бік, це може стати проблемою. Вкладання дитини постійно на один бік, одностороннє розміщення іграшок у ліжечку, підхід дорослих до малюка з одного й того ж боку, неправильне носіння на руках (поворот в один і той же бік) – усе це може стати причиною виникнення кривошиї, яку батьки часто не помічають. Виправити ситуацію досить легко – батьки повинні голову дитини перекладати у зворотний бік від “традиційного” для неї. Якщо ж у немовляти вроджена або залежана кривошия, потрібна допомога масажиста, інколи – підкладання під голову валика тощо. Кількість сеансів масажу залежить від стану шиї.
Чи потрібні дитині ходунки?

“Дружина все частіше наполягає на тому, що восьмимісячному Максимкові вже час купувати ходунки. Але я досі вагаюся. З одного боку, розумію, що дружині певним чином буде легше на руки, з іншого – хочеться, щоб дитина відчула, що мама і татко завжди зможуть підтримати і вберегти. Підкажіть, будь ласка, що для дітей краще – ставати у ходунки чи ні?”
Олексій Миготій, м. Львів
Леся Магоцька, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 2-ї комунальної поліклініки м. Львова:
– Ставити дитину в ходунки чи ні – повинні вирішувати самі батьки. Є діти, які із задоволенням перебувають у ходунках, а є й такі, які відмовляються. Якщо один із батьків усе ж має сумніви, то, на мою думку, краще цього не робити. У нормі дитина не повинна ходити на пальчиках, а ступати всією ступнею. Отож, якщо батьки вирішили придбати ходунки – вони неодмінно повинні слідкувати за ніжками. Це не є патологічна проблема, проте може свідчити про відхилення у здоров’ї дитини. Також батькам варто слідкувати за часом, які діти проводять у ходунках. Що довше вони там перебувають – то менше вони стоять на ніжках, а часто повисають, і хребет викривляється, та й постава може змінитися.
Як вилікувати стоматит?

“Повернувшись зі садка, чотирирічна донька почала скаржитися, що її щось пече у роті. Спочатку думала, що вона вкусилася. Проте, заглянувши, перелякалася – у дитини під губою було два прищики з білим верхом, а на яснах – язвочка, вкрита білим нальотом. У дитини – стоматит! Почала вмовляти пополоскати рот розчином соди, але вона не дає навіть заглянути. Відмовляється їсти, пити і навіть говорити. Підкажіть, будь ласка, як допомогти дитині”.
Ірина Кірпа, м. Дрогобич
Зоряна Кульчицька, лікар-стоматолог 3-ї комунальної стоматологічної поліклініки:
– Слизова рота в дітей дуже тонка і сприйнятлива до різних інфекцій. Лікувати стоматит потрібно обов’язково. Найпростіший і загальновідомий спосіб лікування стоматиту в дітей – протирання порожнини рота звичайним водно-содовим розчином. На склянку кип’яченої води візьміть одну десертну ложечку харчової соди і добре розмішайте. Далі намотайте на палець руки шматочок марлі, намочіть у содовому розчині й промивайте ротову порожнину дитини. Марля допомагає видалити наліт. Ротик також можна обробляти розчином марганцівки, болючі місця протирати листком алое або ж прикладати листок капусти.
Якщо язвочки поширилися по цілому роті, без вагань зверніться до спеціаліста, адже чим раніше почнете лікувати стоматит, тим легше і безболісніше все мине. Стоматолог випише дієві знеболювальні засоби, антисептичні, антибактеріальні, протигрибкові або противірусні препарати (залежно від виду стоматиту).
Їжа хворої дитини повинна бути напіврідкою і теплою, щоб не подразнювала слизову. Стоматит протікатиме набагато легше, якщо малюк багато питиме. В цьому випадку шкідливі токсини виводитимуться з організму разом із сечею.
Про що свідчать раптові синці на тілі?

“Мені 24 роки. На тілі, особливо руках та ногах, раптово, навіть від несильних ударів, постійно з’являються синці. Інколи синець може перерости у ґульку, яка через певний час сама розсмоктується. Скажіть, будь ласка, про що це може свідчити і до якого лікаря краще звернутися з цією проблемою?”
Іван Товкач, м. Оброшине
Ігор Гумен, головний гематолог Львівської області, завідувач гематологічного відділення 5-ї міської клінічної лікарні м. Львова:
– Людині, у якої часто і без видимих на те причин з’являються гематоми, варто спочатку звернутися до терапевта. Саме він повинен визначити першопричини і в подальшому скерувати до потрібного лікаря – гематолога, травматолога чи хірурга. Причини можуть бути різні: ламкість судин, збій у роботі імунної системи, проблеми з кровотворною системою, прояви інфекційного захворювання. Лише лікар може визначити, у якому напрямку потрібно обстежувати пацієнта, щоб виявити причину виникнення синців.