Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) підвищила прогноз державного боргу країн єврозони в 2012 році до 97,9 відсотка від сумарного валового внутрішнього продукту.
За прогнозом організації, у 2013-му сумарний держборг єврозони виросте ще більше – до 98,2%. Для порівняння: у 2010 році показник становив 92,9%.
Також в ОЕСР вважають, що темпи росту валового внутрішнього продукту об’єднаної Європи в 2012 році знизяться у вісім разів (!) – до 0,2% на рік. При цьому експерти наголошують, що ріст ВВП США залишиться стабільним – у 2012 році він повинен становити 2% проти 1,7% у 2011-му, а в 2013-му – 2,5%. Дещо сповільняться темпи економічного зростання Китаю – з нинішніх 9 відсотків до 8,5%. Це пов’язують зі слабким внутрішнім попитом у країні.
Повертаючись до об’єднаної Європи, аналітики наголошують, що причиною непевності інвесторів у платоспроможності держав єврозони і загалом нестабільності на світових фінансових ринках є високий рівень державного боргу периферійних країн. Лідери серед боржників єврозони: Італія, Португалія, Іспанія, Ірландія та Греція.
Тим часом з останньої надійшла новина про те, що проти глави місцевого статистичного агентства “Elstat” Андреаса Георгіу порушено кримінальну справу. Його підозрюють у навмисному перебільшенні розмірів фінансової кризи в країні. Один з пунктів обвинувачення: Георгіу переглянув розмір бюджетного дефіциту за 2009 рік, що був збільшений з 13,4 до 15,8 відсотка ВВП. Цей показник став рекордним в історії єврозони й спричинив обвал довіри до Афін серед міжнародних фінансових організацій. Якщо чиновника визнають винним, йому загрожуватиме довічне ув’язнення. За словами самого Георгіу, який раніше протягом двадцяти років працював у МВФ, його переслідують за те, що він говорив правду і не намагався прикрасити статистику.