Смертельна вода

В Італії через повені загинули люди. Заливає й інші країни світу

Надзвичайно сильні зливи обрушилися у вівторок увечері на італійські регіони Сицилія і Калабрія. За словами очевидців, вулиці населених пунктів просто на очах перетворювалися на бурхливі річки, які змивали все на своєму шляху.

Загинули щонайменше п’ятеро людей, зокрема семирічна дитина. За даними газети “Corriere della Sera”, у момент трагедії хлопчик перебував удома разом з мамою. Потік води увірвався в їхній будинок так стрімко і несподівано, що жінка просто не мала шансів урятувати сина. Загиблі поповнили список жертв негоди, яка трохи більше ніж за місяць забрала на Апеннінах життя понад 20 людей з різних міст і областей. Нагадаємо, що Італію заливає сильними дощами ще з жовтня. У країні зруйновано сотні житлових й адміністративних будинків, десятки мостів, затоплено дороги та сільськогосподарські угіддя. Серйоз­ною проб­лемою стали й спричинені зливами зсуви ґрунту. Щойно цього вівторка у калабрійській провінції Катандзаро через зсув зійшов з рейок потяг. З-поміж пасажирів є постраждалі. За даними італійського телеканалу RAI 24, страшної трагедії вдалося уникнути дивом – перш ніж зійти з рейок, потяг проїхав через міст, який буквально через кілька секунд після цього завалився. 

Влада південних провінцій Італії закликала населення не виходити з дому і не користуватися автомобільним транспортом, адже дороги перебувають у небезпечному стані. Мер Мессіни – третього за величиною міста Сицилії – Джузеппе Буццанка через надзвичайну погодну ситуацію розпорядився закрити всі школи і місцевий університет та закликав власників приватних компаній за змогою відправити працівників у відпустки. 

Як повідомляють місцеві ЗМІ, зараз погодні умови на півдні Італії трохи поліпшилися, однак служба цивільної оборони попереджає, що найближчим часом стихія може з новою силою обрушитися на Сардинію і південь Апеннін, зокрема, на області Калаб­рія, Базиліката і Апулія. Під загрозою й деякі центральні регіони, зокрема Абруццо.

Нагадаємо, що на початку листопада зливи й грози спричинили загрозу повеней і на південному сході Франції, де понад дві з половиною тисячі осіб були вимушені залишити свої будинки. У 12 департаментах півдня Франції було оголошено передостанній, “помаранчевий” рівень тривоги. Дісталася негода й Іспанії, де на початку місяця було оголошено штормове попередження одразу у 25 провінціях (це майже половина країни). 

Заливає й інші частини світу. Велика вода досі не пішла з Таїланду, де зливи та повені розпочалися ще в липні. Сьогодні надзвичайний стан оголошено у 20-ти з 76 провінцій країни, зокрема й у столиці королівства Бангкоку. Як повідомив національний департамент з попередження наслідків стихійних лих, загальна кількість загиблих з липня перевищила 500 осіб. Постраждалими визнано понад 11 мільйонів людей, майже мільйон осіб звернулися по медичну допомогу, 250 тисяч залишилися без даху над головою. Економічні збитки просто неймовірні: затоплено 15 тисяч підприємств та величезні площі сільськогосподарських угідь. Втрати оцінюють у суму від 10 до 16 мільярдів доларів.

Потерпає від найсильні­шої за останнє десятиліття повені й сусідній В’єтнам, де вийшла з берегів ріка Меконг. За останнім даними, стихія забрала життя щонай­менше 100 в’єтнамців, пост­раждалими визнано більше мільйона, 25 тисяч були змушені покинути свої будинки. Повінь серйозно пошкодила пам’ятку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – древнє місто Хойан.

Що вже казати, якщо залило, здавалося б, завжди посушливий Оман. Ніхто не чекав, що на південну частину Саудівського півострова обрушиться потужний тропічний шторм, жертвами якого стали 14 людей. Ще не менш як 200 звернулися по медичну допомогу. В деяких місцях рівень води піднявся до двох метрів. Щоб урятуватися, людям доводилося залізати на дахи та дерева.

Як бачимо, глобальні зміни клімату, про які останнім часом так багато говорять, дійсно починають перетворюватися на серйозну проблему. Аномальні природні явища в різних куточках планети все частіше призводять до загибелі людей та руйнування економіки. Людству час замислитися над ужиттям заходів для боротьби з кліматичними змінами. Інакше позаливає всіх! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4491 / 1.57MB / SQL:{query_count}