Громадянин Росії Тадеуш Юхневич, засуджений у Польщі за шпигунство на користь Росії, звільнений достроково, оскільки провів у в’язниці більше двох третин строку.
Чоловік був арештований польською контррозвідкою в 2009 році і засуджений до трьох років тюрми.
Слідство встановило, що з 2003 року Юхневич, який жив у Польщі за підробленими документами, регулярно виходив на зв’язок з Москвою за допомогою шпигунського обладнання, закамуфльованого під звичайні побутові прилади. Він збирав відомості про польську оборонну сферу та вербував аґентів. Чому вирок виявився таким м’яким – досі незрозуміло.
Ще одна шпигунська історія пов’язана з Британією. “The Daily Telegraph” повідомив, що тутешня розвідка допомогла Національній перехідній раді Лівії уникнути серії вибухів, спрямованих проти лідерів лівійської опозиції, що були сплановані розвідувальною службою покійного Муаммара Каддафі. А міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг розповів, що контррозвідка МІ-5 розкрила в Лівії якусь таємничу мережу підданих королівства, які займалися підготовкою терористів. За словами міністра, члени цього угруповання планували теракти на Британських островах, а виконавцями мали стати лівійці.
У той же час, як пише “The Guardian”, кілька колишніх політичних опонентів Каддафі звернулися до Скотленд-ярду з проханням розслідувати роль служби розвідки MI-6 у сприянні режиму колишнього диктатора. Вони обвинувачують британську розвідку у видачі Лівії ворогів режиму, що переховувалися у Британії. У вересні 2011 року в Лівії були виявлені документи, які підтверджують, що в 2000-х роках Британія і США видавали Каддафі лівійців, яких навмисно звинувачували у тероризмі, хоча насправді вони лише боролися з полковником. Після доставки в Лівію цих людей катували й саджали до в’язниці, у зв’язку з чим правозахисники наполягають на проведенні розслідування.