Світом ширяться протести

Народ у різних країнах усе активніше протестує проти правлячих режимів

Народ у різних країнах усе активніше протестує проти правлячих режимів

Найгарячіше цього тижня було в США, де поліція в четвер затримала близько 450 осіб під час масових акцій протесту, приурочених до двомісячного ювілею початку акції “Захопи Волл-стрит”. Загалом  по всій країні в акціях непокори в четвер взяли участь близько 30 тисяч осіб. 

Географія сутичок вражає: Нью-Йорк, Вашингтон, Лос-Анджелес, Чикаго, Атланта, Сент-Луїс, Портленд, Лас-Вегас, Сіетл, Г’юстон, Даллас та ще багато дрібніших міст. Набільше очікувалися акції в Нью-Йорку, де учасники акції “Захопи Волл-стрит” анонсували захоплення метро. Однак, цього їм не вдалося через недостатню чисельність своїх лав. Поліції виявилося значно більше. 

Вирували пристрасті й в столиці Греції Афінах. Там близько 30 тисяч людей взяли участь у демонстраціях з нагоди 38-ї річниці студентського повстання проти хунти “чорних полковників”. Заодно протестанти висловилися проти політики уряду, який кардинально скорочує витрати в обмін на кредити ЄС і МВФ. Найчисленнішою була колона комуністів, які вимагають виходу Греції з ЄС і єврозони та встановлення соціалізму. Кількасот грецьких анархістів намагалися прорватися до посольства США, але їх зупинила поліція. Виникли сутички із застосуванням “коктейлів Молотова” і сльозогінного газу, затримано близько 90 осіб. Протестували і в Салоніках, де на вулиці вийшло майже 15 тисяч осіб. 

ДО ТЕМИ

Прем’єр-міністр Росії Владімір Путін виступив проти жорсткого застосування сили правоохоронними органами США при розгоні активістів руху “Захопи Волл-стрит”. На прес-конференції за підсумками засідання російсько-французької міжурядової комісії Путін заявив, що права людини потрібно дотримувати скрізь – і в Сирії, де тривають жорстокі репресії проти опозиції, і в Європейському Союзі, і в США, і в Росії. “До речі, у нас теж виникають деякі проблеми із цим, ми теж повинні вживати певних зусиль, щоб тут не було ніяких збоїв”, – заявив Владімір Путін.  

А учора велелюдна демонстрація протесту зібралася на знаменитій  площі Тахрір у центрі єгипетської столиці Каїр. Близько п’ятдесяти тисяч людей прийшли сюди для участі в одній з наймасовіших акцій за останні кілька місяців. За задумом організаторів, якими виступили “Брати-мусульмани” (які, до речі, вважаються радикальною ісламістською організацією), єгиптяни мали протестувати проти правління військових, які керують Єгиптом псля повалення Госні Мубарака і не поспішають проголошувати демократичні вибори. Гасла демонстрантів усе пояснюють: “Аллах Акбар!”, “Закон Аллаха – за основу, і єдиний президент від усього народу!”, “Хто ми? Ми єгиптяни-мусульмани!”. Були, звичайно, присутні й політичні лозунги: “Ні – узурпації влади, так – мирній передачі влади народу!”  та “Не дозволимо перетворити Військову раду на державу в державі!”. Відтоді, як у січні цього року завдяки масовим акціям опозиції вдалося повалити владу багатолітнього диктатора Госні Мубарака (до речі, основні протестні заходи відбувалися власне на тій самій каїрській площі Тахрір), в Єгипті нерідко виникали запеклі сутички демонстрантів і поліції та різного роду заворушення, зокрема й з релігійним та етнічним підґрунтям. Після зміни влади в Єгипті на волю з в’язниць вийшло багато ісламістів, яких нова влада приховано підтримує, викликаючи невдоволення Сполучених Штатів та їхнього союзника Ізраїля.

Також нагадаємо, що протестний рух проти політики великих монополій, фінансових установ та окремих олігархів останнім часом шириться різними країнами світу. Найбільш масовою і найголовніше – найбільш публічною (зав­дяки увазі засобів масової інформації) – виявлася акція “Захопи Волл-стрит” у Сполучених Штатах. Розпочавшись із Нью-Йорка, вона охопила решту найбільших міст Америки, а потім ще й багато країн світу. Її активістами є, в основному, молоді люди, які протестують проти існуючої капіталістичної системи, в якій надприбутки отримує менше одного відсотка населення (так звані олігархи), а решта людей змушені зводити кінці з кінцями. Наразі ця хвиля протесту до України ще не дійшла, хоча і в нашій країні ситуації теж дуже складна.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7710 / 1.57MB / SQL:{query_count}