Вечір української кухні на дві дії

Звичайно, не зробимо великого відкриття,  що багато туристів, приїжджаючи до Львова, хочуть також скуштувати справжніх українських страв та й самі львів`яни до них не байдужі.

Звичайно, не зробимо великого відкриття,  що багато туристів, приїжджаючи до Львова, хочуть також скуштувати справжніх українських страв та й самі львів`яни до них не байдужі.

Тож і “Пошта” вирішила влаштувати собі вечір української кухні. Оскільки зустрітися в центрі якось не випадало, то зустрілись там, де було зручно.

Дія перша: “Не їлисьмо, не пилисьмо…”

Багато знайомих вже давно радили відвідати “Гуцульську гражду”, що на Володимира Великого, одразу за видавництвом. Тож, опинившись неподалік, рушили туди. Здивувало, що при вході нас ніхто не зустрів, а гардероб не працював. Зайшовши в зал, зрозуміли чому – температура в приміщенні мало чим відрізнялася від зовнішньої. Як пояснили згодом, палять тільки, якщо замовляти наперед. Але про все по порядку.
Вибравши столик сіли у дальньому залі (ми були єдиними клієнтами), де не було телевізора з російським серіалом, і хвилин з десять чекали офіціанта. Його неохайний вигляд вже мав би насторожити (як і стан вбиральні, де навіть руки не було чим витерти). 
Рахунки репортерів оплачує редакція
Однак ми, на свою голову, були впертими. Він дав одне на двох меню, другого ми так і не дочекались. Переглянувши не такий вже й багатий перелік страв, до речі з численними виправленнями, все ж знайшли чим повечеряти. Зачекавши ще хвилин десять, адже кнопки виклику обслуги нема, зробили замовлення. Довелося змінювати свій вибір, бо вподобаного бігоса не виявилось, а оскільки добряче змерзли, замовили також і гаряче капучіно. Вклалися десь на гривень двісті. Враз за нашими спинами почався рух – накривали великий стіл під замовлення (чому ж не увімкнули опалення чи  затопили камін?), а коли ми вибирали столик нас про це ніхто не попередив. А мали б.
Принесли “капучіно”, саме в лапках, бо цей напій у двох (різних!) не зовсім чистих дешевих (як і весь посуд закладу) горнятках аж ніяк не відповідав уявленням про справжнє капучіно, а нагадував ту бридку сірувату бурду, якою нас поїли у шкільній їдальні. Пити перехотілося. Проте впертість – страшна річ, сидимо, вже встигли нагріти стільці. Маємо час розглянути інтер’єр. Кіч в українському стилі, при чому повний. Недолугі написи на стінах, сценки з побуту та полювання. На стінах шкури тварин та їх голови. Над нашим столиком помітили опудало яструба, який своїм непристойним місцем цілився чи то комусь в голову, чи то в тарілку. З автентичних речей – кілька дротованих горщиків, ліжників, маглівниця, праник, качалка тощо. Не густо.
Тим часом за плечима рух пожвавлювався. Підтягалася “компанія”. Пересіли у передній зал, де і далі йшов собі серіал, а адміністратор узгоджувала меню із замовниками банкету. Ніхто не підійшов. Посиділи ще хвилин десять (всього з часу замовлення вже сорок). І без докорів сумління… пішли, платити за таке знущання – себе не поважати. Нас ніхто не наздоганяв, а ми дивувалися: “Чого ж ми такі вперті та голодні?”

Дія друга: Тепло, затишно, смачно

Як кажуть, голод – не тітка, тож, щоб все-таки завершити вечір позитивом, пройшлися одну зупинку до перехрестя Стрийська-Наукова. Одразу ж за зупинкою у бік Сихова по вулиці Хуторівка – новий ресторан “Хутірець”. Здалеку запахло смачнючими шашликами, що смажилися надворі. На вході нас радо привітали та запросили за столик, вільних місць було небагато. 
Інтер’єр також в українському стилі, проте без надлишку та несмаку. Відразу звернули увагу на підлогу з підігрівом – промерзли-бо добре. Акуратне меню з українськими смаколиками нас потішило, але й змусило поміркувати – чого ж нам найбільше хочеться. Тож зупинили свій вибір на бануші, якого так і не дочекалися у попередньому закладі, грибній юшці, коропі на мангалі (не давав спокою запах мангалу) та кров’янці зі шкварками. 
А вже за хвилину насолоджувалися запашним теплим узваром, уважний офіціант поцікавився чи питимемо холодний чи підігріти. Хвилин за десять принесли бануш з присмаками та запашну юшку з домашнім тістом. Тут ми і відірвалися! Чи то ми такі голодні вже були, чи й справді надзвичайно смачно? Однак інші відвідувачі теж виглядали задоволеними. А ще за півгодини принесли золотавого коропа з цитриною, для зручності красиво загорнутою у фатін та апетитною кров’янкою зі шкварками та бурячками з хроном. Справедливості ради треба зазначити, що до бурячків солі не дають, а вона виразно відчувалася. Проте ця дрібниця не зіпсула ні настрою, що нарешті став веселішати, ні апетиту, який нарешті вдалося задовільнити. 
Шкода було лише втраченого часу…
Чек на двох обійшовся у двісті гривень.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4306 / 1.59MB / SQL:{query_count}