У Росії нові військові партнери

Холодна війна Москви і Вашингтона стає все гарячішою

Холодна війна Москви і Вашингтона стає все гарячішою

medved.jpgАдміністрація США призупинила двосторонні військові програми з Росією. Щобільше, як повідомив заступник держсекретаря США Вільям Бернс, на цьому Америка не зупиниться. Зараз у Білому домі розглядають інші можливі варіанти, у яких іще сферах припинити співпрацю з Москвою.

За словами посадовця, санкції спричинили події на Кавказі, повідомляє "Інтерфакс".

"Важливо чіткіше продемонст­рувати Росії наслідки її дій в Грузії. Це стане способом забезпечити виконання її зобов'язань за планом Мєдвєдєв-Саркозі", - заявив Бернс у Вашингтоні на слуханні у комітеті з міжнародних справ сенату США. Він сказав, що США і європейські партнери чітко дали зрозуміти, що не можуть співпрацювати з Росією, як раніше, поки ці зобов'язання не виконують.

Нагадаємо, що адміністрація уже відкликала з Конгресу угоду про співпрацю з Росією у сфері мирного атому і припинила виконання американо-російських двосторонніх військових програм. Це відбулося після того, як Росія повідомила, що може припинити співпрацю з НАТО щодо Афганістану, якщо Грузії дадуть ПДЧ.

Пізніше Вашингтон негативно сприйняв повідомлення про плани дислокації в Абхазії та Південній Осетії російських військовослужбовців, а також звинуватив Москву в небажанні виводити підрозділи з прилеглих до цих республік територій Грузії.

Росія і собі незадоволена роз­витком зв'язків між Пів­нічноатлантичним альянсом і Грузією. Про це йдеться в опублікованій у середу заяві МЗС РФ за підсумками виїзної сесії Ради НАТО в Тбілісі. Крім того, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров вважає, що намір США відновити військовий потенціал Грузії означає, що країни Заходу не за­своїли урок Південної Осетії. Таким чином, Лавров відповів на відмову США від пропозиції Росії заборонити постачання зброї до Грузії.

Америку також непокоїть активізація зовнішньої політики Кремля у Латинській Америці. Делегація РФ на чолі з віце-прем'єром і головою ради директорів "Роснафти" Ігорем Сечиним завершила візит до Каракаса і Гавани. Серед ключових тем візиту були не тільки питання економічного співробітництва, але і розвиток військових союзницьких відносин між Росією, Венесуелою і Кубою. У Москві вважають, що створення такого союзу стане гідною відповіддю на активізацію США на пострадянському просторі.

Російські стратегічні бомбардувальники кілька днів літали над Карибським морем в рамках навчань, чим дуже пишався президент Венесуели Уго Чавес і навіть заявив, що ці навчання стануть попередженням для Вашингтона. "Венесуела не одна - з нами Росія! Вони наші стратегічні партнери. Російські бомбардувальники Ту-160, які знаходяться на нашій землі, - попередження для імперії США", - повідомив він, вітаючи російських льотчиків.

І хоча російські урядовці заперечували зв'язок цих вій­ськових навчань із подіями на Кавказі, мовляв, це був плановий захід, експерти кажуть, що розвиток військової співпраці з Венесуелою  - крок Москви у відповідь на підтримку Грузії американцями.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7832 / 1.55MB / SQL:{query_count}