Що так люблять чоловіки, чим так пишаються дівчата та з чим має проблеми майже кожна людина? Звісно ж, це волосся. Як розповів “Пошті” лікар-дерматовенеролог Григорій Демчук, волосся виконує роль своєрідного захисту від зовнішнього середовища і залежно від пори року кількість волосяного покрову змінюється. Взимку його кількість збільшується, оберігаючи голову від раптового переохолодження, а влітку його стає менше, що рятує від перегрівання.
ДО ТЕМИ – Щодня людина втрачає близько ста волосків. Щоб волосся менше випадало, робіть масаж голови. Купіть в аптеці або магазині косметики кедрову олію та хоча б раз на тиждень 10 хвилин втирайте його у голову. – Щоб кінчики волосся не сіклися у морозяну погоду, змащуйте їх оливковою олією за 10 хв. до миття голови. У мороз носіть шапку і капюшон, довге волосся заплітайте у косу і ховайте під шарф. – У тих, хто миє голову щодня, волосся пересушене. Раз на тиждень робіть маску: 50 г лимонного соку і 20 г касторової олії. – Вибираючи шампунь, проконсультуйтеся хоча б зі своїм перукарем. Він допоможе визначити, який у вас тип шкіри голови, яка структура волосся. – Фарби для волосся обирайте без аміаку. Краще купувати у формі гелю, її легко наносити. – Маску для волосся можна використовувати тільки раз на тиждень, а кондиціонер-ополіскувач – хоч щодня. Масками волосся можна перевантажити і воно швидко маснітиме. – Завжди спрямовуйте повітряний струмінь фена від коренів до кінчиків. В іншому випадку поверхня волосини стає шорсткою і волосся може втратити блиск. Укладаючи коротке волосся, сушіть пасма феном у напрямку, протилежному росту волосся. – Використовуйте щітку для волосся з натуральною щетиною. Штучна щетина може пошкодити чутливу шкіру голови. – Замість кондиціонера, для ополіскування волосся можна використовувати воду з лимоном чи оцтом. – Поласувавши грейпфрутом, апельсином чи мандарином не кваптеся викидати шкірки. Помивши їх, запарте окропом та додавайте по кілька ложок до води для ополіскування. |
Сучасний світ подарував надзвичайно розмаїтий вибір зачісок, засобів та знарядь для догляду за волоссям. А за такого вибору дуже легко схибити й обрати не те, що потрібно.
“Перш ніж використовувати той чи інший лікувальний чи косметичний засіб, варто попередньо порадитися з лікарем, який визначить, що буде краще для вас, що можна та що не можна робити з волоссям. Також він допоможе підібрати фарбу. Адже кожна фарба має той чи інший хімічний склад і, відповідно, їх змішування може викликати негативні реакції, шкірні дерматози, токсикодермію, алергію тощо”, – переконаний Григорій Демчук.
Також, стверджує лікар, хибним є уявлення про те, що певний тип волосся має більшу чи меншу схильність до випадіння. Чи не найголовнішою проблемою є неправильне харчування та постійні стреси. Впливає і неправильний догляд. Косметично рекомендовано мити голову раз на два дні, приймати душ раз на день, а ванну – раз на тиждень.
“Зловживання гігієною призводить до випадіння волосся та до появи лупи. Ще однією із причин є неякісна вода, яка призводить до втрати макро- та мікроелементів. Мити голову краще водою кімнатної температури”, – радить лікар.
Дуже часто люди губляться перед усім тим розмаїттям шампунів, кондиціонерів, масок для догляду, які пропонує реклама. Та не варто відразу купувати найдорожчі засоби, адже це не означає, що вони найкращі. Як приклад не дорогої, але дуже ефективної косметики для волосся, лікар наводить хну, яка буває не тільки традиційно темною, яку використовують для підфарбовування волосся, а й білою. “Для профілактики здоров’я волосся та й усього організму варто раз на тиждень робити маску для волосся та приймати ванну з хною, яка освіжає, заспокоює, знімає втому, покращує циркуляцію крові та працездатність. Шкіра стає гладенькою та омолоджується, а правильний масаж сприяє росту нового волосся”, – каже Григорій Демчук.
Варто звернути увагу і на фарбу для волосся. Не завжди новий колір волосся є важливішим за здоров’я та природну красу. Та коли йдеться про зафарбовування сивини, то варто перед цим проконсультуватися з лікарем.
У сучасній круговерті робочих буднів мало хто замислюється над питанням, як часто і чим краще розчісувати волосся. На шкіру голови впливає навіть те, з чого зроблений гребінець.
“Найкраще користуватися дерев’яними гребінцями. Під час розчісування всі елементи та поживні речовини мають здатність передаватися волоссю. Те саме стосується і біжутерії, в якій метали та синтетичні матеріали можуть викликати навіть алергічні реакції у людини, а дерево – ніколи”, – розповідає Григорій Демчук.
Варто пам’ятати, що волосся теж мерзне, і це позначається на його вигляді. Аби не допустити цього, не забувайте про головні убори. Лікар рекомендує носити головні убори з натуральних тканин та матеріалів. Тоді волосся не запарюватиметься. Адже вологе волосся на холоді швидше переохолоджується, а це може призвести до запалення шкіри голови і навіть мозку.
Якщо волосся все ж тривалий час було на морозі, треба в домашніх умовах застосувати спеціальні відновлювальні маски.