Чи можлива субсидія, коли є борги?

“Так склалося, що наша родина не мала змоги у повному обсязі сплачувати за комунпослуги, тож утворився, хоч і не такий великий, але непосильний для одноразової сплати борг. До того ж почався опалювальний сезон, і ми б хотіли отримувати субсидію. Чула, що можна якось розписати борг на певний термін. Яким чином можна реструктуризувати борг за комунальні послуги?”
Марія Зозуля, м. Львів
Як розповіли “Пошті” у прес-службі Львівської міськради, якщо бракує потрібної суми, щоб оплатити всі борги одразу, можна їх погашати поступово, невеликими частинами, але щомісяця.
Крок 1. Звернутися у ЛКП за довідками: а) про заборгованість та місячне нарахування за послуги водопостачання та водовідведення, теплопостачання та гарячу воду та квартплату; б) з місця проживання усіх осіб, які зареєстровані у помешканні (форма 2).
Потрібно також узяти довідки про заборгованість та місячне нарахування у “Львівобленерго” та “Львівгазі”.
Обов’язковою є довідка про доходи всіх повнолітніх членів сім’ї, яку видають за місцем праці або з центру зайнятості.
Крок 2. Цей пакет документів та заяву про розтермінування слід подати у канцелярію райадміністрації, де створено спеціальні комісії для розгляду звернень із реструктуризації заборгованості за квартплату та плату за комунпослуги.
Райадміністрації м. Львова:
Галицький район – вул. Ф. Ліста, 1 (тел.: 261-10-36);
Залізничний район – вул. І. Виговського, 34 (тел.: 295-82-40);
Личаківський район – вул. Левицького, 67 (тел.: 275-08-54);
Сихівський район – просп. Червоної калини, 66 (тел.: 254-64-02);
Шевченківський район – вул. В. Липинського, 11 (тел.: 52-17-67);
Франківський район – вул. Генерала Чупринки, 85 (тел.: 237-33-32).
Крок 3. Протягом двох тижнів комісія розгляне звернення. Після цього з мешканцем буде укладено типовий договір про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги. У договорі передбачено термін, на який розтягнено заборгованість, та розмір щомісячної сплати відповідно до сукупного доходу. Залежно від суми боргу та рівня доходів можна домовитись про почастинну оплату до 60 місяців.
Взірець заяви про укладення договору
про реструктуризацію
заборгованості за житлово-комунальні послуги
_________________________
(Найменування надавача
послуг та його адреса)
_________________________
(ПІП та адреса заявника)
Заява
про укладення договору про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги.
За період з _____ по ______ в мене утворилася заборгованість в розмірі ________(вказати розмір заборгованості). У зв’язку з ___________ (вказати причину неспроможності оплатити суму заборгованості повністю) я не маю можливості оплатити суму заборгованості повністю та вчасно. На підставі Закону України “Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію”, прошу укласти зі мною договір про реструктуризацію заборгованості.
Я, зі свого боку, зобов’язуюся у термін та в розмірах, встановлених договором та законом, здійснювати погашення реструктуризованої заборгованості та сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.
Дата і підпис
Непотрібні речі – у “Банк одягу”
“Нещодавно з дружиною зробили генеральне прибирання в шафах. Назбиралося близько двох величезних мішків із одягом та взуттям, у якому не ходимо. Викидати на смітник шкода, бо речі в доброму стані. У дитячі будинки нема що віддавати, адже речі дорослих розмірів. Підкажіть, будь ласка, куди і кому можна віддати одяг та взуття, які вже не носимо?”
Михайло Худак, м. Львів
Юлія Самаєва, працівник Червоного Хреста:
– Найкраще нести непотрібні речі у “Банк одягу”. Ми приймаємо все, зокрема, посуд, іграшки, постільну білизну, рушники. Єдине, що не беремо, – так це меблі. Із ними краще звертатися до ГО “Оселя”. Найбільше потребуємо чоловічого одягу та взуття. Питають також про рушники чи постіль. Вимога до речей, які приймаємо, – щоб вони були чистими, а то іноді люди нехтують цим правилом, а потім ще й обурюються. Також не варто нести пеньюарів чи вечірніх суконь, одяг має бути корисним для тих, хто його потребує. Ми працюємо уже десять років, і люди часто звертаються до нас. Кожен охочий може принести або взяти речі.
Куди можна віддати непотрібні речі:
• “Банк одягу” при Червоному Хресті. Адреса: Львів, вул. Героїв УПА, 73. У понеділок, середу та п’ятницю з 10.00 до 13.00. Тел. 239-32-91.
• “Банк одягу” при центрі обліку та нічного перебування безпритульних громадян. Адреса: Львів, вул. Кирилівська, 3а. Приймають тільки чоловічий одяг, щодня. Тел. 233-10-49.
• ГО “Оселя”. Приймають одяг щодня з 9.00 до 18.00. Також можна звертатися із старими меблями, будівельними інструментами. Адреса: м. Винники, вул. І. Франка, 69; тел. 296-33-03.
• При кожному територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг. Дзвонити на гарячі лінії райдержадміністрацій.
• Відділення організації “Карітас”. Діють у Львові, Дрогобичі, Самборі, Старому Самборі, Червонограді.
Вчасно зареєструвати дитину

“Я народила дитину 25 жовтня 2011 року. Нещодавно почула, що новонароджене маля потрібно зареєструвати у рацсі до певного терміну, інакше платитиму штраф. Чи правда, що є термін реєстрації дитини, і які документи при цьому потрібно подати?”
Леся Мірош, м. Винники
Ірина Олива, заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану області:
– Народження дитини реєструють усі районні відділи рацс. Відповідно до ст.144 Сімейного кодексу, заяву про реєстрацію дитини батьки зобов’язані подати не пізніше одного місяця від дати її народження. Якщо ж у визначений законом термін батьки не зареєструють дитину, відділи рацс складають відповідні адмінпротоколи про порушення терміну реєстрації. Їх скеровують до адмінкомісій, які й накладають штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів.
Окрім заяви, батьки мають подати також паспорти або документи, що посвідчують особи батьків (одного з них). Якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, через поважні причини не може бути пред’явлений, то орган рацсу не має права відмовити в реєстрації новонародженого. Відомості про другого з батьків у такому разі зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути позначка про його реєстрацію в паспортах або документах матері та батька дитини. Для внесення відомостей про батька дитини, крім свідоцтва про шлюб, підставою може бути: заява матері, спільна заява матері та батька дитини, заява батька про визнання батьківства. Підставою для реєстрації є медичне свідоцтво про народження форми № 103/о, що видається закладами охорони здоров’я, де приймають пологи, незалежно від підпорядкування та форми власності.
У Львові дітей реєструють: міський відділ рацс (вул. І.Франка, 157); Галицький відділ рацс (вул. Грушевського,16); Залізничний відділ рацс (вул. Новий світ, 22); Личаківський відділ рацс (вул. Зелена, 77); Франківський відділ рацс (вул. Генерала Чупринки, 29); Сихівський відділ рацс (пр. Зубрівська, 9); Шевченківський відділ рацс (вул. Котлярська, 6).
Графік роботи відділів: вівторок – п’ятниця – з 9.00 до 18.00, cубота – з 9.00 до 16.45 (обідня перерва – з 13.00 до 13.45). Неділя, понеділок – вихідні.