У листопаді Папа молитиметься за УГКЦ
За Східні Католицькі церкви, до яких належить і УГКЦ, просить молитися Папа Бенедикт XVI членів організації “Апостольство молитви” та всіх людей доброї волі, які моляться в наміреннях Святішого Отця. Загальне намірення, яке Римський архієрей запропонував на листопад 2011 року, звучить: “За Східні Католицькі церкви, за те, щоб їхня гідна шани традиція була пізнана та нею дорожили, як духовним багатством усієї Церкви”.
Всенародна проща до Рима
Патріарх Святослав (Шевчук) звернувся з посланням до духовенства, монашества та мирян Української греко-католицької церкви про Всенародну прощу до Рима, яка відбудеться 12 – 14 жовтня 2012 року.
За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, проща відбудеться з нагоди благословення відновленого собору Святої Софії на празник Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 2012 року. Окрім того, відзначатимуть 120-річчя з дня народження патріарха Йосифа (Сліпого).
Патріарх Святослав наголошує, що собор Святої Софії став особливо символічним для тих вірних УГКЦ, які опинилися поза межами Батьківщини після соборів Святої Софії в Києві і Святого Юра у Львові.
Патріарх Святослав закликав усі єпархії, екзархати та парафії прислати своїх представників на це паломництво і висловив сподівання “у щедрість нашого народу”.
Десниця св. Димитрія
в Україні З 7 листопада до 7 грудня в Україні перебуватиме велика християнська святиня – десниця великомученика Димитрія Солунського повідомляє офіційний сайт УПЦ МП. Вшанування мощей відбудеться з благословення митрополита Володимира. 7 –19 листопада святиня перебуватиме у храмах Києва. У Львові приступити до неї можна буде 1 – 2 грудня.
Курбан-байрам
Шостого листопада мусульмани всього світу святкують найбільше ісламське свято – Ід аль адха (Курбан-байрам). Це свято на згадку про жертвопринесення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.
Жертовними тваринами вважаються корови, вівці й кози. Обряд виконується після святкової молитви або у наступні два дні свята.
М’ясо жертовних тварин традиційно ділять на три частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, зокрема й не мусульманам. Гарна традиція – приготування з третьої частини курбану святкового частування – плову, шашлику, мантів – для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.
Жертвопринесення має насамперед духовний сенс. Це акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення. Кожен мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святкової їжею своїх гостей.