На замітку ґаздині

Після літньої заготівлі огірків та іншої консервації настав час подбати про капусту. Без неї важко уявити собі зиму. Адже це і капусняк, і бігус, і просто корисний салат на щодень.

Соління та квашення

Після літньої заготівлі огірків та іншої консервації настав час подбати про капусту. Без неї важко уявити собі зиму. Адже це і капусняк, і бігус, і просто корисний салат на щодень.
Проте недосвідченій господині іноді важко вгадати зі сіллю. Оптимальний варіант – 2-3% солі, тобто на центнер капусти потрібно 2-3 кілограми солі. Стільки ж знадобиться і моркви, яка покращує смак, збагачує продукт каротином. Під час квашення можна додавати кмин, чорний та духмяний перець, лавровий листок. Це додасть пікантності та неповторності стравам з такої капусти. 
Мало хто знає, що здавна в Україні “борщем” називали саме буряковий квас. Ним можна заквасити борщ, а можна вживати як вітамінний напій, що смаком, а головне користю не поступається натуральному гранатовому соку. 
Cпособом міцного посолу зазвичай зберігають зелень, яку змішують із сіллю у співвідношенні 8:2. Суміш укладають у банки, втрамбовують, поки не виступить сік, потім закупорюють. Використовують як приправу, а страви, в які її додають, не солять.

 Заморожування

Це кращий спосіб за консервування, адже при ньому зберігаються смакові якості овочів та їхня харчова цінність. У морозильних камерах побутових холодильників можна створити і підтримувати температуру -12 – 25 °С, яка дає можливість забезпечити швидке і рівномірне заморожування продуктів та зберігання до року. Заморожують найчастіше помідори, перець, цвітну і брюссельську капусту, зелень. Перед заморожуванням овочі сортують, ретельно миють, бланшують, потім охолоджують у холодній воді і обсушують на ситі.
Щоб зручніше укладати овочі в морозильну камеру, їх заморожують у прямокутних формах невеликого розміру (металеві або полімерні банки, коробочки тощо) при максимально низькій температурі. Заморожені у формі брикету овочі ретельно запаковують у плівку, щоб не допустити контакту з повітрям, і відразу ж кладуть на зберігання. 
Для приготування гарячих страв такі овочі не розморожують, а відразу ж піддають тепловій обробці.

Сушіння

З появою на ринку домашніх міні-сушарок сушіння знову входить у моду. Так можна сушити зелень, моркву, петрушку, цибулю. Перед сушінням овочі перебирають, ретельно миють у проточній воді. Овочі сушать при температурі 60-70 °С, зелень – 40-50 °С. Під час сушіння необхідно час від часу перемішувати овочі і намагатися позбутися водяної пари. 
Правильно висушені овочі зберігають властиві їм запах і колір. Вони не повинні бути сирими всередині, крихкими і ламкими, а навпаки – відрізнятися пружністю і еластичністю. Пересушені овочі погано розбухають у воді, жорсткі та пригорілі на смак. При правильному сушінні зелень зберігає природний колір і легко кришиться (її можна розтерти в порошок). Сушені овочі зберігають у скляних або пластмасових банках, в дощатих і фанерних коробках, встелених щільним папером, у сухому темному прохолодному приміщенні, подалі від речовин, що мають сильний запах, і від джерел підвищеної вологості. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4785 / 1.55MB / SQL:{query_count}