Господині готуються до зими

Аби їсти смачну та здорову їжу впродовж усієї зими, варто заздалегідь правильно вибрати і заготовити овочі

Аби їсти смачну та здорову їжу впродовж усієї зими, варто заздалегідь правильно вибрати і заготовити овочі

Зима не за горами, і кожен господар намагається подбати про овочі, щоб згодом заощадити час та гроші. Щоб вони залишалися свіжими до весни, важливо їх правильно вибрати і зберігати. 

Загалом овочі мають бути свіжі, цілі, чисті, не зів’ялі, без тріщин, не уражені хворобами та без зайвої зовнішньої вологи. Не варто сподіватися на належне зберігання, якщо вже при купівлі продукт зів’ялий, підгнилий, із ознаками зморшкуватості, запарений, підморожений, пошкоджений гризунами тощо.

Заготовляючи на зиму картоплю, за словами начальника відділу технічного нагляду ДП “Львівстандартметрологія” Наталії Трубіциної, варто звернути увагу на те, щоб не було змішування сортів, адже кожен з них має свої умови та термін зберігання, а їх змішування може призвести до погіршення якості картоплі та її смакових властивостей. Якщо ж змішування все ж відбулося, то головний сорт повинен становити 90% від загальної маси. 

Зберігати ж картоплю потрібно в сухому прохолодному приміщенні. А під час транспортування та вивантаження варто прослідкувати, щоб картопля не падала із висоти, більшої за 30 см. Це призведе до механічних ушкоджень, зменшить термін зберігання та смакові властивості.

Зберігати буряк потрібно у добре вентильованих приміщеннях за температури від  0 0С до 2 0С не більше ніж 

7 місяців, моркву – за температури від  0 0С до 1 0С не більше півроку. 

Щоб зберегти до весни капусту, потрібно відібрати здорові, щільні, непошкоджені головки озимих сортів капусти, вагою не менше кілограма. Зберігати її слід за температури від 0 0С до 

1 0С до семи місяців.

Щоб запобігти різноманітним вірусним хворобам, варто заготовити і цибульку, адже вона не тільки є невід’ємним складником усіх страв, а й хорошим лікарським засобом. Кожна цибулина повинна бути визрілою, здоровою, цілою, чистою, без стороннього запаху чи смаку, з сухими верхніми лусками та висушеною шийкою заввишки від 2 до 5 см. Щоб запобігти захворюванню шийковою гнилизною, цибулю перед її зберіганням фахівець радить просушити в сушарці за температури 45 0С впродовж 8-12 год. 

Готуємо смачно!

Крижавки з хроном і бурякомНа 8 кг капусти - 100 г часнику, 100 г хро­ну, 1 пучок петрушки, 2 великі буряки. Для розсолу: 4 л води, 200 г кам'яної солі, 200 г цукру.Капусту розрізати на великі шматки (по 200-300 г). Хрін натерти на тертці, буряк нарізати кубиками, петрушку і часник дрібно посікти. Всі овочі перекласти в скляний чи емальований посуд. Воду закип'ятити, додати сіль і цукор. Як трохи охолоне, залити теплим розсолом капусту, зверху покласти гніт і при кімнатній температурі витримати дві доби, а тоді перенести в прохолодне місце ще на три-чотири дні, після чого можна вже й куштувати, а можна зберігати до кількох місяців.


Квашена капуста з морквою і червоним перцем На 10 кг капусти - 3 кг моркви, 2 кг солодкого перцю, 1 корінь селери, 1 пучок петрушки, 250 г солі, чорний перець і лавровий лист за смаком.Капусту нашаткувати, як звичайно. Моркву, перець і селеру нарізати тонкими смужками. Петрушку подрібнити. Овочі перемішати з сіллю і залишити на дві години просочитися. Отриману суміш щільно вкласти в банки, до смаку пересипаючи чорним перцем і лавровим листом. Зверху покласти гніт і залишити в теплому приміщенні до закінчення процесу бродіння, після чого винести у погріб. Маринована капуста 1,5 кг білокачанної капусти, 2 середні моркви, склянка олії, півлітра води, півсклянки яблучного оцту, 10-15 зерен кмину, столова ложка солі, 2 столові ложки цукру, лавровий лист, кілька горошин запашного перцю.Моркву і капусту нашаткувати і змішати. До олії додати воду, оцет, прянощі, цукор, сіль. Довести до кипіння і залити капусту. Закрити кришкою й залишити на 6 годин, на кришку покласти вантаж. Зберігати в холодному місці.


Буряковий квас1 кг буряку, 2 л води, 20 г цукрового піску, шматок чорного хліба, сіль за смаком, зубчик часнику.Вимитий, очищений буряк на­терти на грубій тертці, скласти в банку, залити водою. Додати шматок житнього хліба, цукор, сіль, зав'язати тканиною і поставити в тепле місце на 3-5 днів, можна додати зубчик потовченого часнику. Готовий квас процідити, розлити у скляний посуд.

 
Квашений бурякДля квашення використовують тільки столові сорти буряків з інтенсивним червоним забарвленням м'якуша, без білих прожилок і кілець. Для квашення найкраще брати буряки дрібні й середні, які квасять цілими. Великі буряки розрізають на дві або чотири частини. Перед квашенням у буряків обрізують гичку, корінці і бокові відростки, старанно миють і обчищають. Обчищені буряки кладуть у підготовлені невеликі бочки або балони і швидко заливають трипроцентним розчином солі (на 10 л води - 300 г солі). Буряки в бочці зверху накривають чистим полотном і добре вимитим та ошпареним окропом кругом, на який накладають гніт.     

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4253 / 1.59MB / SQL:{query_count}