Зима не за горами, і кожен господар намагається подбати про овочі, щоб згодом заощадити час та гроші. Щоб вони залишалися свіжими до весни, важливо їх правильно вибрати і зберігати.
Загалом овочі мають бути свіжі, цілі, чисті, не зів’ялі, без тріщин, не уражені хворобами та без зайвої зовнішньої вологи. Не варто сподіватися на належне зберігання, якщо вже при купівлі продукт зів’ялий, підгнилий, із ознаками зморшкуватості, запарений, підморожений, пошкоджений гризунами тощо.
Заготовляючи на зиму картоплю, за словами начальника відділу технічного нагляду ДП “Львівстандартметрологія” Наталії Трубіциної, варто звернути увагу на те, щоб не було змішування сортів, адже кожен з них має свої умови та термін зберігання, а їх змішування може призвести до погіршення якості картоплі та її смакових властивостей. Якщо ж змішування все ж відбулося, то головний сорт повинен становити 90% від загальної маси.
Зберігати ж картоплю потрібно в сухому прохолодному приміщенні. А під час транспортування та вивантаження варто прослідкувати, щоб картопля не падала із висоти, більшої за 30 см. Це призведе до механічних ушкоджень, зменшить термін зберігання та смакові властивості.
Зберігати буряк потрібно у добре вентильованих приміщеннях за температури від 0 0С до 2 0С не більше ніж
7 місяців, моркву – за температури від 0 0С до 1 0С не більше півроку.
Щоб зберегти до весни капусту, потрібно відібрати здорові, щільні, непошкоджені головки озимих сортів капусти, вагою не менше кілограма. Зберігати її слід за температури від 0 0С до
1 0С до семи місяців.
Щоб запобігти різноманітним вірусним хворобам, варто заготовити і цибульку, адже вона не тільки є невід’ємним складником усіх страв, а й хорошим лікарським засобом. Кожна цибулина повинна бути визрілою, здоровою, цілою, чистою, без стороннього запаху чи смаку, з сухими верхніми лусками та висушеною шийкою заввишки від 2 до 5 см. Щоб запобігти захворюванню шийковою гнилизною, цибулю перед її зберіганням фахівець радить просушити в сушарці за температури 45 0С впродовж 8-12 год.