Міжнародні новини: телеграф

Каддафі вбивали слов’яни?

Лівія. Цю сенсаційну новину повідомив російський телеканал “Дождь”. Як заявили ведучі випуску новин, глядач (прізвище якого не називається), надіслав їм повну версію запису вбивства полковника, де на задньому плані звучить не арабська, а російська мова. На думку глядача і працівників каналу, виразно чутно фразу: “Ну что, давай носилки, будем забирать”. На каналі також зазначили, що у Лівії працюють сотні вихідців з колишнього СРСР. 

Премія для активістів “Арабської весни”

Світ. Лауреатами Сахаровської премії, яку Європарламент щорічно вручає за досягнення у правозахисній діяльності, стали п’ятеро активістів “Арабської весни” – серії повстань проти близькосхідних і північноафриканських диктаторів. Зокрема, посмертно нагороджений Мугаммед Буазізі – туніський торговець овочами, чиє самоспалення стало каталізатором протестів, що поширилися спочатку на його країну, а потім і за її межі. Серед лауреатів також єгиптянин, лівієць та двійко сирійців. У грошовому еквіваленті премія становить 50 тисяч євро, також Європарламент за власний кошт купує авіаквитки для лауреатів, які забажають відвідати церемонію нагородження, що призначена на 10 грудня – день підписання Загальної декларації прав людини.

12 колишніх офіцерів сіли довічно

Аргентина. Всіх їх визнано винними у викраденнях, тортурах і вбивствах кількох десятків людей у концентраційному таборі, організованому військовою хунтою у 1976 – 1983 роках в будівлі Вищої технічної військово-морської школи в Буенос-Айресі. Серед жертв, зокрема, дві французькі черниці, три засновниці правозахисної асоціації “Madres de Plaza de Mayo” (“Матері з площі Травня”), а також аргентинський журналіст ірландського походження Родольфо Волш. Усього за роки існування концтабору через нього пройшли понад п’ять тисяч осіб, більшість з яких досі вважають зниклими безвісти
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4388 / 1.54MB / SQL:{query_count}