Двадцять шість львівських дітей з діагнозом алкогольне отруєння опинилися в реанімаційному відділенні міської дитячої лікарні за дев’ять місяців 2011 року. Про це повідомив головний дитячий лікар Львова Богдан Остальський.
Як уже писала “Пошта”, Україна посідає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму, відповідно до даних ВООЗ.
“Алкоголь призводить і до психологічної, і до фізичної залежності. Він дуже згубно впливає на всі органи, особливо небезпечний він для дитячого організму. Вживання алкоголю призводить до соматичних захворювань, хвороб серця. Останнім часом серед дітей дуже поширений пивний алкоголізм. Так в 1 л пива є 125 мл алкоголю”, – зазначає підлітковий терапевт 1-ї поліклініки Орися Мікула.
Своєю чергою, не продавати алкоголь дітям закликає духовенство міста. “Алкоголізм руйнує людину фізично, психологічно та духовно. На мою думку, алкоголізм – це наслідок інших гріхів – безробіття, браку виховання”, – акцентує отець Тарас Милян.
За його словами, цю проблему варто вирішувати комплексно. “По-перше, алкоголь не можна продавати неповнолітнім, аналогічно як і не можна продавати його біля закладів освіти. Мусять бути певні обмеження. По-друге, дітям не просто треба давати інформацію – забороняти чи дозволяти, їх необхідно виховувати. Виховувати ж треба на власному прикладі, – каже отець Тарас Милян. – У нас чомусь так є, що будь-яке свято – це обов’язкового алкоголь. Поза тим, варто показати дитині, що свято – це ти і я, і ті люди, яких ми любимо. Тільки власним прикладом можна виховати у дитини правильне ставлення до оковитої”.