Поруч зі здоровими дітками є й такі, яким для повноцінного життя потрібно докласти особливих зусиль. Адже лише наполеглива праця наближає їх до омріяної цілі – розмовляти.
ДО ТЕМИ Громадська організація “Дзвін” розташована у приміщенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру за адресою: м. Львів, вул. Дністерська, 27.
|
Більшість таких діток та їхніх батьків у Львові звертаються у громадську організацію “Дзвін” з однією метою – знайти підтримку родин, що мають схожі проблеми та отримали надію на повноцінне майбутнє своєї дитини. “Торік ми переступили поріг цієї організації з такою ж метою, – каже мама п’ятирічного Юрчика (ім’я змінено – “Пошта”), в якого лікарі виявили вади слуху. – Про “Дзвін” мені розповіли лікарі, які сказали, що там допоможуть і син зможе говорити, навчатись у звичайній школі”.
За словами співрозмовниці, спершу це здалось майже не реальним, але родина вхопилась за ідею. “І справді, тут нам дали надію на те, що в сина все буде гаразд. Уже рік із нашою дитиною займаються лікарі-сурдологи, музичні працівники, педагоги. Наполегливо працюючи, Юрчик з кожним днем робить значні успіхи. Щобільше, він став веселішим, адже в нього тут з’явилось безліч друзів. Та й не лише в нього – у всієї нашої сім’ї”, – каже мама.
“Я зараз дивлюсь із гордістю на дітей, які теж колись були членами цієї організації, а тепер уже закінчують школи, університети, освоюють професії. І вірю, що всі дітки, які зараз тут навчаються, досягнуть великих успіхів у житті завдяки “Дзвону”, – додає співрозмовниця.
Загалом за десять років роботи громадська організація батьків та дітей із вадами слуху “Дзвін” об’єднала велику кількість сімей в одну велику родину. Всі вони збираються тут, щоб їхні діти колись навчались у звичайних школах, спілкувались із друзями і жили повноцінним життям.
Майже щодня у приміщенні Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру разом із батьками збираються і лікарі та викладачі. Лише завдяки злагодженій роботі кожна дитина з вадами слуху має шанс спілкуватись не жестами, а звичайною мовою.
“За весь час роботи організації понад сто дітей пройшли курс реабілітації та зараз навчаються у загальноосвітніх школах. Багато наших випускників навчаються в університетах, отримують відмінні оцінки, живуть, як звичайні діти. Вірю, що навіть найменші з діток, які лише починають цей нелегкий шлях, обов’язково знайдуть своє місце в суспільстві”, – зазначає “Пошті” засновник громадської організації “Дзвін” Ярослава Лесів.
Понад 60 сімей вважають “Дзвін” своїм другим домом. Тут вони проводять більшість часу, навчаються, організовують концерти і вистави, відпочивають.
На десятиріччя організації батьки та дітки вирішили зробити подарунок усім, хто причетний до цієї нелегкої справи. Малеча підготувала концерт із піснями та танцями, батьки ж були учасниками вистави “Коза-дереза”. Здавалося, свято нічим не відрізняється від тих, що відбуваються у дитсадках. Тут також весело співають, танцюють, читають вірші. Різниця тільки в тому, що більшість діток майже не чують, тому такий концерт – це кропітка праця батьків, викладачів, лікарів і безпосередньо хлопчиків і дівчаток.