У британському парламенті група депутатів, яка здебільшого складається з членів провладної Консервативної партії, домоглася внесення до порядку денного Палати громад питання референдуму про вихід Британії з Європейського Союзу.
Ініціаторам вдалося зібрати понад 100 тисяч підписів британців, які прагнуть виходу з ЄС.
Одним з лідерів групи прихильників антиєвропейського референдуму є популярний в країні політик Боріс Джонсон, чинний мер Лондона. Англійські газети цитують його слова про те, що “будь-який крок у напрямку фінансової інтеграції з ЄС буде абсолютним божевіллям”.
Загалом мас-медіа відзначають вкрай антиєпропейську налаштованість Консерватиної партії. “Вони прагнуть проведення референдуму за будь-яку ціну. Консерватор, який виступить проти, сам собі переріже горло”, – цитує “The Independent” джерело в партії консерваторів. Здається, першим, хто вирішив перерізати власне політчине горло, став лідер Консервативної партії прем’єр-міністр країни Девід Кемерон, який заявив: “Вважаю, що розрив стосунків з ЄС не вирішить проблем нашої країни”. Але навіть попри те, що прем’єр проти, ситуація непроста. “Зібрані підписи – справжній головний біль для Кемерона. Йому доведеться на них зважати”, – заявив “The Guardian” незалежний член парламенту і прихильник референдуму Ніккі Сінклер.
Як пише “The Daily Telegraph”, на референдум, якщо парламент все ж ухвалить рішення про його проведення, може бути винесено три питання: чи повинна Британія залишатися членом ЄС на нинішніх умовах, повного виходу з ЄС та перегляду умов членства в Євросоюзі з метою створення нових відносин, заснованих лише на торгівлі та співпраці. Обговорення питання про референдум відбудеться 27 жовтня. Тоді й стане зрозуміло, чи дійсно Євросоюз починає розвалюватися.