Консультують фахівці

Щоб платити за воду менше

Щоб платити за воду менше

“Нещодавно ми переселилися у нову квартиру, де б мало бути цілодобове постачання і холодної, і гарячої води. Та, на жаль, гаряча вода подається з певними перебоями. Хоча платити потрібно вчасно, незалежно чи користувалися, чи ні. Щоб не платити зайві гроші, знайомі нам порекомендували встановити лічильник на воду. Куди потрібно звертатися, щоб встановити лічильник на гарячу воду?
Мар’яна Лішня, м. Львів

Уляна Горбата,керівник прес-служби ЛМКП “Львівводоканал”:

– Встановлювати лічильники треба як на гарячу, так і на холодну воду. Інколи у трикімнатних помешканнях воду подають із різних стояків для кухні та ванни, тому необхідно встановлювати дві пари лічильників.
Отож, для встановлення приладів обліку води, необхідно звернутися в абонентський відділ “Львівводоканалу” та звірити платежі за особовим рахунком. Якщо є заборгованості за спожиті послуги, необхідно погасити їх або укласти угоду на реструктуризацію боргу. Потім оплатити вартість лічильника і його встановлення у касі ДП “Водомір”. У визначений день фахівці змонтують лічильники, підготують їх до експлуатації та опломбують. Підсумком цих робіт буде “Акт про введення в експлуатацію приладу обліку води”. Щоб нарахування за спожиті послуги здійснювалося за показами лічильника, його треба зареєструвати (взяти на облік) в абонвідділі “Львівводоканалу”. За умови встановлення лічильника на гарячу воду, його необхідно зареєструвати також у “Львівтеплоенерго” або “Залізничнетеплоенерго” для нарахування оплати за підігрів води за показами лічильника. 
Також можна самостійно встановлювати лічильники, попередньо узгодивши тип і марку лічильника з “Львівводоканалом”. Додаткову інформацію мешканці можуть отримати за номерами тел.: 276-25-85, 245-91-27.
 

Безкоштовний проїзд для дітей із багатодітних сімей

“Я мама трьох дітей – 8, 13 та 15 років. Старша донька почала частіше користуватися громадським транспортом – то на гурток поїхати, то в центр міста у справах. У всіх є посвідчення пільговиків, проте від дитини стала чути, що інколи водії на пред’явлення такого посвідчення реагують не надто приязно – грублять, буває, що й відмовляють у безкоштовному проїзді. Чи можна дізнатися, яким видом транспорту безкоштовно можуть користуватися мої діти і куди скаржитися в разі відмови у проїзді?”
Марія Зорянич, м. Львів
 

Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міськради:

– Дітям із багатодітних сімей (троє і більше дітей) надається безкоштовний проїзд у всіх видах пасажирського транспорту (крім таксі) – у міських маршрутних таксі, в автомобільному транспорті загального користування в сільській місцевості, а також у залізничному і водному транспорті приміського сполучення, автобусах приміських і міжміських маршрутів, зокрема внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних, незалежно від відстані.
Потрібно не забувати, що пільги передбачені для дітей із багатодітних сімей, а не їхніх батьків. Часто таким правом хочуть скористатися саме вони. Пільговику, який пред’явив відповідне посвідчення, водій не має права відмовити у проїзді. Якщо ж така ситуація сталася, варто відразу ж повідомити в управління транспорту та зв’язку міськради на гарячу лінію –
тел. 261-55-66. 
 

Чи можна оминути “податки” на школу?

“Я мама трьох школярів. Наша родина, як і більшість українців, намагається виживати за ті кошти, які вдається заробити. Звичайно, багато в чому доводиться собі відмовляти. Ми, дорослі, працюємо офіційно, тож сплачуємо всі, накладені на нас державою податки. Тож мене дивує ще й додатковий “податок” на школу, коли щомісяця вимагають гроші у фонд школи і класу, а це за трьох школярів 90 грн на місяць. А ще на парти, на крісла, на ремонти тощо. Щомісячно – це досить значна сума для невеликого сімейного бюджету. До того ж оскільки школа наша є спеціалізованою з поглибленим вивченням іноземної мови, то підручники нам “запропонували” купити за так званою оксфордською системою, який “рекомендовано” Міносвіти, а вони обходяться, залежно від класу, по 150-270 грн за комплект. Чи можу я не платити цей “податок” і чи справді це єдині “рекомендовані” підручники?”
Ірина Заяць, Львів

Катерина Гороховська, в. о. начальника відділу освіти Львівської міськради:

– Кожна школа має відповідний кошторис і мала б у нього вкладатися. Однак не завжди цих коштів вистачає. Є батьки, які непогано матеріально забезпечені і готові допомогти школі у вирішенні її проблем. Грошима, які пожертвували батьки, розпоряджається наглядова рада школи і вирішує, куди їх скерувати, які проблеми нині є важливіші. 
Однак це має бути добра воля батьків. Не може бути і встановленої суми, яку батьки мають щомісячно здати. Ніхто не може вимагати гроші з батьків, а тим паче з учнів! Щодо підручників, то на вчителів виходять представники фондів і рекомендують ці підручники. Це справді хороші підручники. Однак вони є дорогі, і не кожні батьки мають можливість їх придбати, особливо якщо у родині кілька школярів. Тож трапляється, що частина класу закупила підручники, а частина стає заручниками ситуації. 
Але міністерський гриф “Рекомендовано” означає лише, що цей підручник дозволений для використання у навчальному процесі. І є кілька таких підручників для кожного року навчання. А вчитель має забезпечити державний стандарт, незалежно яким з рекомендованих міністерством підручників користуються учні, і має навчити дітей за підручником, який доступний для усіх учнів класу, за підручником, який є у фондах шкільної бібліотеки. Не повинен учитель вибирати підручник, якщо батьки не можуть його придбати, адже держава виділила безкоштовні підручники для учнів.  
 

Хто має право на субсидії? 

“Я мешкаю разом із чоловіком та мамою, яка є інвалідом ІІ групи. Нещодавно розпочався опалювальний сезон і, відповідно, рахунки за кварт­плату збільшаться удвічі. Раніше субсидії для нас не виходили, оскільки працювали на повні ставки. Та через кризу чоловіка звільнили з роботи. Чи можемо ми розраховувати на субсидію? І як її можна оформити?
Іванна Марциняк, смт Брюховичі

Леся Дронь, начальник відділу пільг, соціальної допомоги та компенсаційних виплат управління соціального захисту Львівської міськради:

– Фактично субсидію може оформити кожна сім’я, в якої розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання перевищує 15% середньомісячного сукупного доходу. Для пенсіонерів така норма становить 10%. Також на субсидію можуть розраховувати сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди І та ІІ групи і дохід яких на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму. Такі сім’ї сплачуватимуть лише 10% від сукупного доходу.
Для призначення субсидії громадянин пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ) та подає довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами). Громадяни ж, які займаються підприємницькою діяльністю, подають із податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії.
У районному відділі управління соцзахисту особа заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Для заповнення заяви та декларації необхідні паспорти всіх членів сім’ї, їхні ідентифікаційні номери та трудові книжки, якщо є пенсіонери, які не працюють. 
Субсидії можна оформити в “Єдиних приймальнях” районних відділів соцзахисту за місцем реєстрації. Для надання консультацій діють гарячі телефонні лінії. 
Телефони для попереднього запису на прийом у районні відділи соцзахисту з питань житлових субсидій: 
Личаківський –  235-71-62 (вул. Театральна, 10);
Залізничний – 295-82-28 (вул. Виговського, 34);
Франківський – 237-50-81 (вул. Ген. Чупринки, 85);
Галицький – 235-80-83 (вул. Ф. Ліста, 5);
Сихівський – 254-64-80 (просп. Червоної калини, 66);
Шевченківський – 252-28-40 (вул. Липинського, 11). 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4766 / 1.62MB / SQL:{query_count}