Кавказький вояж делегації НАТО

Учора до грузинської столиці прибула делегація НАТО під керівництвом Генерального секретаря Яапа де Хооп Схеффера. На засіданні за участю послів 27 країн НАТО оцінюють ситуацію в Грузії після грузинсько-російського військового конфлікту. Сьогодні, в останній день засідання, дізнаємось, чи став цей візит етапом для ухвалення рішення про надання Грузії статусу країни - кандидата альянсу.

Учора до грузинської столиці прибула делегація НАТО під керівництвом Генерального секретаря Яапа де Хооп Схеффера. На засіданні за участю послів 27 країн НАТО оцінюють ситуацію в Грузії після грузинсько-російського військового конфлікту. Сьогодні, в останній день засідання, дізнаємось, чи став цей візит етапом для ухвалення рішення про надання Грузії статусу країни - кандидата альянсу.

Як повідомляло РІА Новости з посиланням на представника Департаменту інформації МЗС Грузії, Грузія покладала на цей візит великі надії, ос­кільки  НАТО не може надати їй пряму військову допомогу, але це можуть зробити країни Північноатлантичного альянсу на рівні двосторонніх відносин.

Зовнішня допомога Грузії зараз конче потрібна. Парламент країни має намір збільшити витрати на оборону. Міністерству оборони Грузії додатково виділять 150 мільйонів ларі (грузинська валюта), а міністерству внутрішніх справ - 100 мільйо­нів. Парламентські посадовці, коментуючи це рішення, запевняють що внесення змін викликане здійсненою проти Грузії російською агресією. За їхніми словами, держава зобов'язана скерувати фінансові ресурси на допомогу постраждалому населенню й на відновлення зруйнованої інфраструктури. Нагадаємо, 15 липня парламент Грузії збільшив чисельність збройних сил країни з 32 тисяч до 37 тисяч військовослужбовців.

Влада Грузії також оголосила нові дані про втрати внаслідок бойових дій у Південній Осетії, згідно з якими загальна кількість загиблих становить 372 особи. Водночас за даними російської розвідки, втрати грузинської армії в результаті військового конфлікту в Південній Осетії досягли близько трьох тисяч військовослужбовців армії й інших силових структур Грузії.

До речі, нагадаємо, що, за угодою між Росією і Європейським Союзом, до Грузії також має прибути група спостерігачів із країн ЄС. Як повідомляло УНІАН з посиланням на агентство Рейтер, комісар Євросоюзу із зовнішньої політики Хав'єр Солана запевнив, що контингент спостерігачів ЄС буде розміщено в Грузії вже до початку жовтня. Єврокомісар також висловив упевненість у тому, що Росія виконає зобов'язання за мирною угодою і виведе війська з грузинської території до крайнього терміну - 10 жовтня, залишивши миротворців тільки в Абхазії та Південній Осетії.

Російська сторона, своєю чергою, назвала такі застереження нісенітницею. Під час недільного візиту до Сухумі (столиця Абхазії) глава ро­сійського МЗС Сєргєй Лавров заявив, що вважає такі заяви недоречними, оскільки Росія повністю виконує свої зобов'язання стосовно виведення військ із грузинської території, щобільше - навіть на два дні раніше встановленого терміну.

Основною метою візиту глави МЗС РФ в Абхазію був розгляд питання щодо встановлення дипломатичних відносин із самопроголошеними республіками. Він зазначив, що сторони обговорили ряд питань, пов'язаних з підготовкою договору про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу, а також домовились про майбутні умови співіснування. За цією домовленістю, між сторонами діятиме свобода пересування та подвійне громадянство. Це має на меті зробити кордони прозорими, як між членами Європейського Союзу. До речі, Росія вже до нового року планує відкрити в Абхазії своє посольство, а наступною зупинкою кавказького вояжу Лаврова буде Цхінвалі (столиця Південної Осетії).

Згадав Лавров і Україну. Він звинуватив українську владу у безсоромному використанні кризи довкола Грузії у власних інтересах. Крім того, глава МЗС РФ закидає Києву, що через постачання важкої артилерії грузинській армії Україна також відповідає за трагедію, що сталася в цьому регіоні.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4672 / 1.57MB / SQL:{query_count}