Катастрофа “Боїнга” – не теракт

Щонайменше семеро громадян України загинули в авіа­катастрофі "Боїнга-737" у Росії. Трагедія сталася під містом Перм 14 вересня. Загинули всі 88 осіб, що перебували на борту. 18 із них - іноземні громадяни.

boeing.jpg 

Щонайменше семеро громадян України загинули в авіа­катастрофі "Боїнга-737" у Росії. Трагедія сталася під містом Перм 14 вересня. Загинули всі 88 осіб, що перебували на борту. 18 із них - іноземні громадяни.

"Боїнг-737" виконував рейс №821 Москва - Перм, зв'язок із пілотами перервався о 03.10 за московським часом.

Щодо можливих причин катастрофи було висунуто відразу десять версій. При цьому слідство допускає як відмову техніки і помилку під час пілотування, так і можливість теракту. Таке розмаїття версій пояснюють дивною поведінкою пілотів  під час посадки, пише видання "Время новостей".

Так, керівник польотів перм­ського аеропорту Ірек Бікбов повідомив журналістам, що в останні хвилини екіпаж нібито неадекватно реагував на команди диспетчерів, виконуючи їх точно навпаки. З першої спроби пілоти не змогли посадити літак. За даними офіційного представника "Аерофлоту", диспетчер відправив лайнер на друге коло, під час якого і сталася катастрофа. О 5.10 (за місцевим часом) літак зник з екранів радарів, тоді ж урвався і радіозв'язок з ним. Відразу ж із вежі аеропорту, з якої видно майже все місто, помітили потужний спалах. Через кілька хвилин у МНС на­дійшов дзвінок про падіння літака в Індустріальному районі Пермі.

За словами Бікбова, команду йти на друге коло командир екіпажу одержав після того, як лайнер несподівано замість зниження почав набирати висоту. Координати літака були послідовно зафіксовані спочатку на висоті 1800, потім 600 метрів - лайнер знижувався; але потім різко піднявся до 900 метрів. На запит диспетчера з проханням підтвердити висоту 900 метрів командир "Боїнга" нібито відповів, що далі знижується. Але за цей час, за свідченням наземних радарів, літак піднявся до 1200 метрів. Посадка з такої висоти вже була неможлива, і диспетчер скомандував іти на друге коло.

При цьому на запитання Бікбова, чи все гаразд на борту, пілот відповів ствердно. Відтак екіпаж далі по-своєму інтерпретував вказівки диспетчера. Так, замість правого розвороту лайнер виконав лівий і потім знову почав знижуватися. У цей момент і сталася катастрофа.

Уже вчора ФСБ, попередньо проаналізувавши обставини авіакатастрофи, відкинула версію теракту. В рамках перевірки версії про теракт вибухотехнічна лабораторія Управління ФСБ у Пермському краї дослідила фрагменти фюзеляжу - слідів вибухових речовин на деталях не виявлено, - передає РІА Новости. Міждержавний авіаційний комітет (МАК), який з'ясовує деталі катастрофи пасажирського "Боїнга" в Пермі, залучить до розслідування виробника літака. Про це в неділю в ефірі телеканалу "Вести" повідомив міністр транспорту РФ Ігор Левітін .

За інформацією агентства, у розслідуванні візьмуть участь і представники компанії "Боїнг". Виробник літака висловив готовність сприяти в розслідуванні причин інциденту. У прес-службі авіакомпанії повідомили, що можуть допомогти в дослідженні уламків літака, а також за потреби на­діслати до Росії своїх фахівців.

Учора в Пермському краю було оголошено день жалоби за загиблими. Президент України Віктор Ющенко у телефонній розмові зі своїм ро­сійським колегою Дмітрієм Мєдвєдєвим, у якого того дня був день народження, висловив співчуття у зв'язку із трагедією. Також свої співчуття надіслали Юлія Тимошенко та Віктор Янукович. Серед загиблих українців п'ятеро харків'ян, одна мешканка Сімферополя, ще одна - Кривого Рогу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5491 / 1.56MB / SQL:{query_count}