Допомогти розібратися у складнощах сучасних викликів медичної етики покликана державна школа біоетики “На службі охорони життя”, яка вже два роки функціонує на базі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету і цьогоріч також запрошує охочих взяти участь.
Мета цієї сертифікованої програми – гуманізація медицини та виховання пошани до цінності та гідності людського життя від зачаття до природної смерті. Вона призначена для лікарів, біологів, юристів, волонтерів та просто зацікавлених осіб.
На заняттях учасники студіюватимуть біоетичні дисципліни, основи християнської віри та моралі, а також медичне право і етику. Вони обговорюватимуть і такі важливі питання, як аборт, трансплантація органів, евтаназія та багато інших. Тематичні курси ведуть викладачі з України, Європи та Канади.
Керівник програми з біоетики доктор морального богослов’я, декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Ігор Бойко розповів, що в кожній клініці Європи існують біоетичні комітети, які вирішують складні етичні питання медицини. Також їх починають створювати і в нашій державі. Тому основним завданням програми “На службі охорони життя” є підготовка компетентних фахівців з біоетики для роботи в таких комітетах.
До 5 жовтня охочі можуть зголоситися на цю програму. Навчання триватиме майже п’ять місяців. Випускники отримують сертифікат про успішне завершення програми.