Якщо для батьків народження дитини – це велика радість, то близнюки – це радість подвійна! Як також і відповідальність, утома і задоволення. Зовні дітки – дзеркальне відображення одне одного, а за вдачею – часто досить різні. Це дві особистості, хоч і дуже залежні одна від одної. Як будуть себе сприймати близнята, залежить від виховання батьків. “Пошта” спробує дати їм кілька порад, а ще дізнатися, хто вони, близнюки.
Брати Капранови,
відомі українські письменники:
– Виховання близнюків – справа складна, адже немає єдиного погляду батьків чи педагогів на це питання. Нас виховували так, щоб ми не сварилися, не конкурували поміж собою, не ділили речі, книжки та друзів. Ми зростали у часи дефіциту, але батьки все одно вдягали нас однаково – не за власним бажанням, а тому, що ми так хотіли.
Одного разу нам купили сандалики різного кольору – червоні та зелені, тому що однакових в магазині не було. І, як розповідають батьки, ми вдягали один зелений і один червоний. У школі нас вчителі намагалися розсадити за різні парти, але ми категорично відмовлялися, так і просиділи всю школу за одною партою. У спортшколі, де займалися греко-римською боротьбою, ми ніколи не змагалися поміж собою, переважно виступали у різних вагових категоріях. Коли ж випадало в одній – завжди домовлялися про результат заздалегідь, такий у нас був гріх проти феєр-плей. Було таке, що довелося навіть одному боротися замість іншого у фіналі, бо другий травмува
Ігор Корнат,
голова депутатської фракції НРУ
у Червноноградській міській раді:
– У нас із братом-близнюком Володею було багато цікавих та смішних випадків у дитинстві. Часто, коли хтось із нас бешкетував і робив щось погане, ми на питання хто винен показували один на одного. Як наслідок, ми настільки заплутували дорослих, що вони не карали нікого. Траплялось і таке, що обманювали викладачів при складанні іспитів. Вже в університеті ми обоє працювали на роботі, тому поєднувати роботу та навчання було доволі складно. Пам’ятаю, на третьому курсі географічного факультету на одному з іспитів Володя відповідав спершу за себе. Потім вийшов, змінив одяг, зачіску, поголився і пішов здавати ще й за мене. Згодом, викладачі нас розкусили, тому на наступні іспити викликали відповідати разом.
А ще, в дитинстві Володя займався боксом, натомість я займався іншим видом боротьби. В класі сьомому Володя брав участь у змаганнях. За олімпійською системою йому потрібно було виграти у трьох поєдинках, щоб потрапити на обласні змагання у Львові. На перші два поєдинки він вийшов та виграв, а на третій його не пускав батько, оскільки він захворів. Брат попросив мене виручити його. Я погодився і навіть виграв. А от тренер, не знаючи, що ми брати-близнюки, на наступний день при зустрічі з Володею сказав йому, що він бився не за правилами боксу, а як у вуличній бійці, хоча брат уже на той час мав досить високий розряд у боксі.
Взагалі, брат-близнюк це дарунок від Бога. Нема нічого кращого, ніж завжди відчувати братське плече поруч. Він для мене найкращий товариш. Часто, я в ньому більше впевнений, ніж в собі. У близнюків часто так буває, що один з братів слабший, а інший лідер. Так от, у нашій парі ми обоє лідери. Та й зараз нас доволі часто плутають і не розрізняють.
Ольга Степанко,
власниця кав’ярні “Смачна кава”:
– Ми з сестрою Надею до хлопців разом не ходили, а от уроки одна за одну робили і в школі, і в училищі. Тож з фізики у мене були хороші оцінки, хоч я її і не вчила – замість мене відповідала Надійка. Сиділа за партою із своєю подругою, а сестра – за мною. Коли викликала вчителька, сестра, бувало, штовхає мене ногою, мовляв, сиди, я за тебе відповім. Учителі нас не розрізняли.
Але чоловіки розрізняють нас добре – у нас різні характери. Надя більш спокійна, а я – енергійніша. Інколи наші маленькі діти нас не розрізняли, мало не билися, де чия мама.
Часто і думки у нас збігаються. Буває, сестра починає говорити, а я саме це тільки-но й хотіла сказати. Все життя ми дружно живемо і працюємо. Дуже любимо співати. В Америці були теж разом. Там одного разу розвеселили людей: один американець підійшов до нас і сказав: “Ми були тут, як живі мерці, а ви нас оживили”. У Львові працюємо разом у кав’ярні. Відвідувачам подобається у нас, і настільки усі звикли, що ми завжди разом, що дивуються, коли на роботу виходить тільки одна із сестер.