Львівщина посіяла озимі зернові

Аграрії посіяли зернових утричі більше, ніж торік

Аграрії посіяли зернових утричі більше, ніж торік

На Львівщині аграрії завершили посів озимого ріпаку та озимого ячменю. “Озимих на зерно посіяно 60%, або втричі більше, ніж минулого року. На зяб виорано 51 тис. га, що на 21 тис. га більше, ніж у 2010 році”, – про це повідомив заступник губернатора Львівщини Іван Стефанишин під час колегії в ОДА.

Зокрема, посадовець зауважив, що з метою оцінки стану зернового господарства Львівської області варто розглянути загальний стан використання земель та структуру виробництва.

“За 11 років посівна площа сільськогоспкультур зменшилась на 23,3 %, або 163 тис. га. Це відбулося за рахунок припинення діяльності сільськогосподарських підприємств (172 тис. га). Господарства населення збільшили площі лише на 9 тис. га. Найбільш руйнівні процеси відбулися в Городоцькому, Дрогобицькому, Кам’янко­Буському, Мостиському, Самбірському, СтароСамбірському, Яворівському районах, де посівні площі зменшились на 30 – 47%”, – розповів “Пошті” Іван Стефанишин.

Відомо, що мешканці сіл вирощують зерно, однак майже не реалізовують його. “Незважаючи на це, площі зернових культур зменшились лише на 6,4 %, у першу чергу, за рахунок селянських господарств, які збільшили їх на 60%. Питома вага господарств населення у валовому виробництві зерна у 2010 році становила 47%, а в Яворівському районі – 90%, Мостиському – 85%, СтароСамбірському – 83,8%, Перемишлянському районі – 60%”,– каже посадовець.

“Це зерно практично не реалізовується на ринку, а використовується на корм, частково переробляється на борошно, решта відкладається в запас, який із часом псується через пошкодження мишами та амбарними шкідниками. Ці райони практично не мають зерна для реалізації на ринку, для формування регіональних запасів, і витрати на його виробництво більшою мірою не компенсуються. Це ознака натурального ведення господарства”, – вважає заступник голови ОДА.

Іван Стефанишин наголосив, що такий стан справ свідчить про відсутність будьякої стратегії розвитку, інвестиційної та інноваційної діяльності. Крім того, порушено структуру посівних площ, у Дрогобицькому, Мостиському, Пустомитівському, Миколаївському, СтароСамбірському, Яворівському районах зернові займають 38 – 42% за рекомендованих 50%. Концентрація виробництва, яка спостерігається сьогодні, як тенденція у розвитку сільськогосподарського виробництва, нівелює ці процеси і створює проблеми іншого характеру.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4897 / 1.55MB / SQL:{query_count}