Учора британські судові пристави розпочали процедуру виселення родин ірландських кочівників (так на Туманному Альбіоні називають циган) з найбільшого нелегального поселення в країні, розташованого у графстві Ессекс на півдні країни. Мешканці табору (складається він, звичайно ж, не з кибиток, а з цілком сучасних автотрейлерів та будиночків) просто так не далися.
Понад 100 осіб забарикадувалися на території поселення Дейл-Фарм і відчайдушно опиралися представникам закону. Кочове селище з’явилося після того, як кілька циганських родин придбали тут земельні ділянки. Пізніше до них приєдналися й інші родини, але вони будували свої житла вже на муніципальній землі, не викуповуючи її. Усього в Дейл-Фарм побудовано близько 50 тимчасових споруд, де мешкає понад 400 осіб.
Зазначимо, що низка британських політиків виступає проти примусового виселення кочівників з їхніх будинків. Так, член парламенту від партії лейбористів Ендрю Джордж заявив “Sky News”, що дії влади недоцільні: “Вони хочуть витратити 18 мільйонів фунтів на те, щоб повернути Дейл-Фарм його первісний вигляд. Однак до заселення це було всього лише звалище брухту. Тепер воно може стати найдорожчим звалищем у Британії”.
Загалом на території Британії проживає близько 300 тисяч циган, з них приблизно 30 тисяч становлять ірландські кочівники (яких називають “pavee”). При цьому ірландське походження “pavee” достеменно не підтверджене. Їхня мова – шелта – вважається креольською, тобто такою, що виникла в результаті змішання ірландської та англійської. При цьому культурологічно “pavee” не надто відрізняються від європейських циган.
Нагадаємо, що в серпні 2010 року у Франції також примусово виселяли циганські родини. Всіх кочівників, які не мали паспортів (а їх немає фактично ні в кого з циганів) депортували до Румунії, давши на дорогу 300 євро.