Як зробити пересування на авто не лише дешевшим, а й раціональнішим
Трохи парадоксально виходить: як свідчить статистика, українці скуповують нові машини, однак на них не їздять. Економлять? Такого суб’єктивного висновку можна дійти на основі того, що тільки у червні цього року українці купили пального на понад 9% менше, ніж минулого року в цей же період. А, може, їздять, але менше, ніж раніше? Є люди, які запевняють, що знають, як зробити пересування не лише дешевшим, а й раціональнішим.
Їзда на апельсинах
Іспанці, мабуть, зовсім скоро будуть їздити на апельсинових шкірках. І це не жарт – іспанські дослідники з'ясували, що з тонни відходів апельсинової макухи можна отримати
80 л автомобільного палива. У провінції Валенсії вже вирішили налагодити виробництво пального з цитрусових. У цьому регіоні щорічно вирощують 4 млн тонн апельсинів. Відходів виробництва апельсинового соку вистачить на виготовлення до 37,5 млн літрів етанолу на рік.
Створення виробництва альтернативного пального допоможе на 40% скоротити залежність регіону від експортного пального і створити 2,5 тис. нових робочих місць. Таким чином, Іспанія має намір до 2015 року збільшити частку біопалива до 9% від усього споживаного автомобільного пального. 1% становитиме паливо, яке отримують із відходів апельсинів. Цитрусові шкірки планують брати із заводів, які виробляють сік.
Газетку
не до туалету,
а в машину!
Позбутися бензину можна і без апельсинів, запевнили вчені з Тулейнського університету в Новому Орлеані (США) й вигадали, як заправляти машини… макулатурою. Дослідники виявили новий штам бактерій, що перетворюють целюлозу в бутанол, яким можна замінити бензин. Бактеріям дали назву “ТУ-103”. Вони можуть переробляти в бутанол все, що містить целюлозу, наприклад, старі газети чи книжки.
“Целюлоза є в усіх зелених рослинах. Це найпоширеніший органічний матеріал на Землі”, – розповідає дослідник Харшед Веланкар. Учений запевняє, що машини, які їздили б на макулатурі, не забруднювали б навколишнє середовище.