Фреш-меню

“Пошта” розповідає, чим корисні соки-фреш, як їх правильно готувати, а також чим вони можуть нашкодити нашому організмові. З приходом осені, яка щедро обдаровує нас своїми дарами, намагаємося якнайповніше скористатися з цих природних вітамінних скарбів.

“Пошта” розповідає, чим корисні соки-фреш, як їх правильно готувати, а також чим вони можуть нашкодити нашому організмові
З приходом осені, яка щедро обдаровує нас своїми дарами, намагаємося якнайповніше скористатися з цих природних вітамінних скарбів. Сьогодні, коли соковитискач є майже в кожному помешканні, а з екранів телевізорів щодня рекламують нові моделі, які допоможуть нам бути здоровими та гарно виглядати, важливо також  пам’ятати про правила вживання свіжих соків, щоб не нашкодити своєму організмові.

З користю для здоров’я!

Фруктові соки багаті вітамінами та цукрами, а овочеві – мінеральними речовинами, тому змішувати їх не лише можна, але й потрібно!
Цукри соків швидко засвоюються організмом і дають багато енергії. Мінеральні речовини, які регулюють біохімічні реакції організму, в соках перебувають у такому ж стані, як і у свіжих плодах. Органічні кислоти активізують травлення, сприяють засвоєнню поживних речовин, які надходять з продуктами. Ефірні масла мають антисептичні властивості. Завдяки унікальному складу корисних інгредієнтів, свіжий сік є чудовим засобом, здатним зміцнити імунітет, запобігти розвиткові анемії, забезпечити схуднення й оздоровити організм загалом. Він має лікувальний та профілактичний ефект при багатьох захворюваннях.
Однак, щоб досягти хорошого результату, не треба пити сік літрами: достатньо випити півсклянки чи склянку на день. Надмірне вживання соків-фреш може спровокувати збільшення навантаження на серце, судини, нирки, спричинити алергічну реакцію.
Пити цей сік слід повільно, щоб уже в роті він почав перетравлюватися ферментами слини. Якщо ж випити сік швидко, можна перевантажити організм і спровокувати небажані реакції. Особливо стосується це овочевих соків, які діють на організм різко і сильно. Тож, перш ніж починати пити фреші, варто проконсультуватися з лікарем, адже ці напої дуже активні і при неправильному вживанні можуть нашкодити.
Овочеві соки рекомендується пити по 100 мл за 15-20 хв. до їди, а починати варто із 40-50 мл. При цьому в напої з червоних, жовтих та оранжевих овочів потрібно додати 50 г рослинної олії (або заїсти сік чимось жирним), це допоможе організмові якнайкраще засвоїти каротин, що міститься у них. Деякі соки не можна вживати самостійно. Наприклад, сік з редьки, цибулі, часнику, буряку, петрушки краще вживати у суміші з томатним, гарбузовим, огірковим, яблучним з розрахунку 1:5. Решту соків потрібно розбавляти яблучним соком у пропорції 1:2.
Фруктових соків можна пити більше, ніж овочевих, але не більше трьох склянок щоденно. Свіжовичавлений фруктовий сік рекомендують пити через годину-півтори після їди. Щоб уникнути спраги і збільшення вмісту цукру в крові, можна розвести сік водою у співвідношенні 1:1.
Фреш слід пити одразу після приготування, оскільки під дією світла і тепла він швидко втрачає свої корисні властивості.

Як готувати соки

Для приготування справжніх лікувальних соків беруть лише зрілі, непошкоджені плоди, бажано зібрані не більше двох годин тому.
Також дуже важливо пам’ятати, що корисними є фреші, зроблені з продуктів, які якнайменше піддалися впливу нітратів і, відповідно, вирощені у наших широтах.
Для приготування соків варто використовувати плоди лише високої якості, оскільки в’ялі, з підгнилі плоди можуть містити токсини. Перед приготуванням плоди треба ретельно помити під проточною водою, особливо, якщо є сумніви щодо екологічної чистоти продукції. Якщо залишити овочі на 20 хв. у холодній воді, вони позбудуться левової частки пестицидів і нітратів, які перейдуть у воду.

Чим корисні соки?

Яблучний сік – чудовий засіб для зниження ваги! Містить вітаміни С і Р, пектини, залізо, калій, магній, фосфор, органічні кислоти. Цей сік незамінний при захворюваннях серцево-судинної системи, малокрів’ї, гастриті з пониженою кислотністю. Чудово відновлює сили і нормалізує обмін речовин.
Морквяний сік містить бета-каротин, кальцій, фосфор і залізо. Поліпшує апетит і травлення, зміцнює нервову систему, імунітет і не має рівних у підвищенні тонусу. Проте тривале вживання морквяного соку протипоказане. Накопичення бета-каротину може спровокувати каротинну жовтуху.
Помідоровий сік містить органічні кислоти, необхідні для регулювання обмінних процесів. Дуже добре втамовує спрагу. Фітонциди, що містяться у ньому, припиняють процеси шумування в кишечнику, а за вмістом аскорбінової кислоти він не поступається цитрусовим. В одній склянці соку є половина добової дози вітаміну С.
Сік капусти містить цінний і доволі рідкісний вітамін К, а також амінокислоти, калій, натрій, кальцій, магній і залізо.
Буряковий сік відновлює склад крові й поліпшує обмін речовин. Містить близько 14% вуглеводів, вітаміни, калій, залізо, марганець. Самостійно цей сік не вживають, рекомендують споживати разом з морквяним у співвідношенні 1:3.
Гарбузовий сік – чудовий дієтичний продукт. Багатий на клітковину, пектинові речовини, калій, кальцій, магній, залізо, мідь, марганець, кобальт, вітаміни А,С, В1, В2, В6, Е. Поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту.

Склянка краси

Соки-фреш допоможуть поліпшити колір шкіри, позбутися прищів й акне, повернути здоровий блиск волоссю. З випадінням та посіченим волоссям допоможе впоратися огірковий сік. Він багатий мінеральними солями, містить калій, кальцій, натрій і фосфор. Ці мінеральні речовини зміцнять волосяні цибулини, волосся ростиме швидше й густіше. Сік огірка зберігає свіжість і тонус шкіри. Його дія підсилюється у поєднанні з томатним, яблучним і грейпфрутовим соком, а в комбінації з морквяним і буряковим допомагає при лікуванні шкірних захворювань. У боротьбі з акне допоможе томатний сік. Склянка томатного соку на день протягом двох тижнів вирішить проблеми зі шкірою, підвищить тонус організму.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0044 / 1.6MB / SQL:{query_count}