Паломницьке літо у Зарваниці

До Марійського духовного центру у селі Зарваниця, що на Тернопільщині, з’їжджаються паломники з усього світу. Глава УГКЦ Свято­слав (Шевчук) та кардинал Мартінес Сістак візьмуть участь у прощі до Зарваниці, яка відбудеться цими вихідними, 16 – 17 липня. Єпарх Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк разом із духовенством та вірними вітатимуть почесних гостей у м. Зборові поблизу козацької могили.

До Марійського духовного центру у селі Зарваниця, що на Тернопільщині, з’їжджаються паломники з усього світу

Глава УГКЦ Свято­слав (Шевчук) та кардинал Мартінес Сістак візьмуть участь у прощі до Зарваниці, яка відбудеться цими вихідними, 16 – 17 липня. Єпарх Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк разом із духовенством та вірними вітатимуть почесних гостей у м. Зборові поблизу козацької могили.
Патріарх Святослав та кардинал Луїс Мартінес Сістак молитимуться перед чудотворною іконою Матері Божої Зарваницької. Після спільної молитви відбудеться зустріч із молоддю. Разом із юнаками і дівчатами патріарх Святослав та архі­єпископ Барселони пройдуть урочистою ходою зі свічками до чудотворного місця та відслужать молебень до Богородиці на подіумі біля монумента Матері Божої Зарваницької.
Наступного дня відбудеться похід архієреїв та священиків від собору до подіуму на чудотворному місці. Уже там отці відслужать архієрейську Святу літургію.
Почесними гостями прощі також будуть митрофорний протоієрей Йосиф Казанова-і-Мартурель, який є засновником української греко-католицької громади у Барселоні, ректор римо-католицької семінарії у Барселоні монсеньйор Йосиф Туруля Гаріга та настоятель греко-католицької церкви святої Моніки в Барселоні о. д-р Гектор Рауль Ціммер.

Пішки до Богородиці

А з 5 до 14 серпня відбудеться шоста міжнародна піша проща родин мігрантів із Самбора у Зарваницю. Маршрут пролягатиме через Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області, загальна відстань становитиме 240 км. Участь у пішій прощі беруть не тільки представники родин, яких торкнулася проблема міграції, але й усі, хто хоче пізнати себе глибше через фізичне випробування та духовно збагатитись через молитву та таїнства.
“Люди, котрі є більш віддалені від Бога, часто через ті паломництва наближаються до Церкви”, – говорить виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ, організатор десятиденних піших прощ Самбір – Зарваниця, о. Василь Поточняк.
За його словами, це чудова нагода збагатитися духовно та обмінятися досвідом, оскільки разом з українцями ітимуть представники й інших держав.
“Коли з’явився задум прощі Самбір – Зарваниця для родин мігрантів, а також усіх охочих, ми хотіли через прощу трохи більше спілкуватись із людьми з-за кордону, їх слухати, бо на це маємо десять днів часу. У прощі ми поєднали і молитву, і спілкування, і похід, і відпочинок, і красу природи. Паралельно ми якоюсь мірою свідчимо, самі собі допомагаємо. Ідучи, просимо також і Божої допомоги.  Крім того, ми свідчимо іншим, бо інші дивляться на велелюдний похід, запитують: “Хто ви, як ви?” – і часто нам по-доброму заздрять, що можемо собі взяти кілька днів відпустки, чи то навіть десять днів, і присвятити їх душі. Тому це такий добрий вид – іти пішки”,  – розповідає священик.

Що треба взяти в дорогу

У прочанський реманент входять лише необхідні побутові речі. Люди не беруть зі собою жодних продуктів харчування, про це заздалегідь домовляються організатори з парохіями у селах чи містах, через які пролягатиме маршрут. Найкраще у прочанський наплічник покласти молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, каримат, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, гроші на повернення та незаплановані витрати, специфічні медикаменти. Іти слід у зручному взутті.
“У селах та містах нас щиро і з любов’ю приймають люди: хліб-сіль на столі, відпочинок у родинах і тепле спілкування та ділення тим, що народилося в наших душах під час цього духовного походу, додають нам внутрішньої радості, сили долати подальший шлях з подякою та прославою Бога. Дорогою маємо можливість слухати духовні науки наших священиків – катехизи, а також просити в Господа прощення своїх гріхів у Святій тайні покаяння. Десять днів у спеку, часом у дощ – таку жертву складає кожен, але, прийшовши у це чудотворне місце – Зарваницю, сльози “градом” омивають усі труднощі дороги, переживання у душі. Залишається невимовна радість у серці, яка світиться в очах паломників вогнем надії, віри і любові”, – розповідає прочанка Іванна Рижан.

ДО ТЕМИ:

Програма прощі з главою УГКЦ

Субота 16 липня
Вихід пішої прощі з Бережан, Козови, Зборова, Збаража та Теребовлі.
11.00 – 18.00 – реєстрація учасників прощі при в’їзді в Зарваницю.
12.00 – зустріч у м. Зборові біля козацької могили патріарха Святослава та архієпископа Барселони, гостей.
16.00 – зустріч із молоддю (каплиця біля парафіяльної церкви).
16.00 – вервиця на площі біля собору.
16.00 – 18.00 – концерт духовної пісні “Відлуння” (каплиця біля парафіяльної церкви).
19.00 – вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви).
20.00 – архієрейська Свята літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).
22.00 – похід зі свічками до чудотворного місця.
23.00 – молебень до Богородиці.
00.00 – посвячення води.
00.30 – Хресна дорога.
 00.30 – початок духовного концерту (Співоче поле)
 00.30 – нічні чування (собор, підземна церква, парафіяльна церква).

Неділя, 17 липня
7.00 – утреня (собор).
8.00 – похід владик і священиків від собору до подіуму на чудотворному місці, привітання владик.
8.30 – архієрейська Свята літургія, освячення води та релігійні атрибутики.
11.30 – Свята літургія (каплиця біля парафіяльної церкви).
12.00 – Свята літургія (собор).
14.00 – Свята літургія (собор)


***

Марійський духовний центр у селі Зарваниця Теребовлянського району на Тернопільщині внесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних із об’явленням Діви Марії. Існує легенда, що один із ченців Києво-Печерської лаври, коли татари палили місто, врятувався і вирушив на захід. Багато днів блукав лісами і болотами. З надією на спасіння не переставав молитися до Богородиці. Вона явилася йому уві сні біля джерела і попросила залишитися в цьому райському куточку.
Першу церкву на цій місцині збудував князь Василько Теребовлянський. Заблукавши під час полювання в лісі, він важко захворів. Його знайшов чернець, що жив у печері, і благословив чудотворною іконою, на якій була зображена Діва Марія. Князь видужав і як дар за спасіння збудував храм.
За останні кілька років Марійський духовний центр у Зарваниці розбудувався. На його території та поблизу – п’ять церков, під лісом – Хресна дорога з образами. Для прочан зведено спеціальний будиночок та трапезну.
***

Проща Самбір – Зарваниця 

Щоденна програма прощі:
7.30 – Св. літургія; 8.45 – сніданок біля храму; 9.30 – вихід; 13.30 – молитва у храмі, обід; 15.45 – 16.20 - праця в групах; 16.30 – вихід; 20.00 – молитва у храмі, вечеря, нічліг. Для охочих – цілонічні чування в храмі. Організаційний внесок –  50 грн; для студентів, учнів – 25 грн.
Маршрут прощі:
5 серпня:
Самбір – Кульчиці – Корналовичі – Гординя – Дубляни – Залужани (27 км).
6 серпня:
Майничі – Волоща – Зади – Тершаків – Липиці – Колодруби – Мала Горожанка (29 км).
7 серпня:
Сайків – Вербіж – Миколаїв – Верин – Крупсько – Розділ (26 км).
8 серпня:
Березина – Новий Розділ – Гранки-Кути – Горішнє – Бориничі – Чижичі – Дев’ятники – Прибілля – Оришківці – Кнісеро – Нові Стрілища (35 км).
9 серпня:
Старі Стрілища – Кореличі – Бачів – Болотня (31км).
10 серпня:
Шайбівка – Нараїв – Вербів – Біша – Надрічне (28 км).
11 серпня:
Бишків – Ценів – Олесине – Геленки – Козова (27км).
12 серпня:
Вівся – Маловоди – Соснів – Надрічне (28 км).
13 серпня:
Золотники – Вишнівчик – Зарваниця  (13 км).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4181 / 1.63MB / SQL:{query_count}