Країнам Європи уже кілька днів докучає аномально спекотна погода. Температурний мінімум для Угорщини, Італії та Болгарії протягом останнього тижня становить +30 градусів за Цельсієм. А в Греції середньодобова температура сягає позначки +40°.
Національна служба цивільної оборони Італії з 11 липня запровадила максимальний, “червоний”, рівень небезпеки для кількох міст країни. Винуватцем складної погодної ситуації є гаряче повітря з Північної Африки.
Незважаючи на те, що африканські повітряні маси не досягають Нового світу, США також потерпають від аномальної спеки. Особлива сонячна активність очікується у 23 штатах, зокрема в Алабамі, Техасі та Іллінойсі. Минулого вікенду в кількох містах зафіксовано температурні рекорди – більше 42 градусів за Цельсієм. У Канзас-Ситі, Сент-Луїсі та Мемфісі ситуацію ускладнює підвищена вологість, що у поєднанні з високими температурними показниками є загрозливою для здоров’я. Жертвою складних погодних умов уже став 51-річний мешканець Іллінойса, який помер у власному пересувному будинку, не оснащеному системою кондиціонування.
Синоптики стверджують, що висока температура не омине і європейську частину Російської Федерації. Зокрема, Москва ризикує зазнати подвійного удару, адже, крім антициклону з Північної Африки, на столицю Росії насувається ще гаряча атмосферна маса з півдня Європи.
Хтось марить прохолодою – а інших літо сонцем не тішить. В Австрії та Словенії випав град розміром з куряче яйце. Від стихії постраждало більше трьох тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Матеріальні збитки експерти вже оцінили приблизно у мільйон євро. А в кількох регіонах Болівії оголошено надзвичайну ситуацію через потужну снігову бурю. Десятки людей, звиклих до спеки, виявилися неготовими до суворої стихії, чим пояснюється значна кількість потерпілих.