Холодна світова війна

Хоч на теренах Грузії вже не гримлять постріли та не вибухають снаряди, а російські "миротворці" повертаються додому, Росія не збирається ставити фінальну крапку у кавказькому конфлікті. Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв все ж зустрівся зі своїм французьким колегою Ніколя Саркозі. Лідери країн навіть підписали план урегулювання конфлікту. Тепер до нього додали нові пункти й уточнення.

sarko_medved.jpgХоч на теренах Грузії вже не гримлять постріли та не вибухають снаряди, а російські "миротворці" повертаються додому, Росія не збирається ставити фінальну крапку у кавказькому конфлікті. Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв все ж зустрівся зі своїм французьким колегою Ніколя Саркозі. Лідери країн навіть підписали план урегулювання конфлікту. Тепер до нього додали нові пункти й уточнення.

Росія і Євросоюз домовилися про виведення миротворчих сил з території Грузії по лінії Поті-Сенакі у разі надання юридичних гарантій незастосування сили проти Абхазії.

Міжнародні дискусії, передбачені планом Мєдвєдєва-Саркозі від 12 серпня 2008 року, почнуться 15 жовтня 2008 року в Женеві. Підготовчі дискусії почнуться у вересні. Вони будуть присвячені, зокрема, обговоренню наступних питань: шляхи гарантування безпеки й стабільності в регіоні, питання про біженців і переміщених осіб на основі міжнародно визнаних принципів і практика постконфліктного врегулювання, а також будь-яке питання, яке внесуть за взаємною згодою сторін.

Президент Франції наголосив: "усе цілком ясно: ми хочемо партнерства, миру, і навряд чи комусь потрібне протистояння Європи й Росії". Ніколя Саркозі також заявив, що конфлікт на Кавказі продемонстрував результативність миротворчих зусиль ЄС.

В підсумку політики із усмішками на обличчях потисли один одному руки та сфотографувалися для преси. І роз'їхалися: кожен зі своїми місіями. Ніколя Саркозі поїхав відбудовувати економіку Грузії. Про це французький лідер раніше заявив на зустрічі з президентом Грузії Міхаілом Саакашвілі у Тбілісі. "Євросоюз буде поряд з Грузією й допоможе у відновленні економіки", - сказав Саркозі.

На тому ж брифінгу голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу повідомив, що ЄС створить умови для вільної торгівлі з Грузією й спрощення візового режиму.

Москві не подобається дружба Заходу з Тбілісі. В Кремлі вже встигли заявити, що Росія може припинити співробітництво з НАТО у випадку, якщо Грузія приєднається до Плану дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). На цьому наголосив постійний представник РФ при НАТО Дмітрій Рогозін, повідомляють РІА "Новости".

Виступаючи в середу на прес-конференції в Брюсселі, посол сказав, що таке рішення залежатиме від позиції альянсу в "кавказькій кризі". Дмітрій Рогозін наголосив, що те, що зараз чинить НАТО, - це спроба нарощення військового потенціалу Грузії для підготовки нової агресії проти Південної Осетії і Абхазії.

Посол зазначив, що має в своєму розпорядженні інформацію, що "Саакашвілі нададуть План дій щодо членства в НАТО, як жертві ро­сійської агресії".

Така поведінка Росії стала причиною її маргіналізації у світі.  Ще одним підтвердженням цього став факт того, що адміністрація президента США Джорджа Буша відкликала з Конгресу російсько-американську угоду про співпрацю у сфері мирного використання ядерної енергії.

Держдепартамент США сказав, що угода, переговори щодо якої тривали два роки, більше не відповідає національним інтересам Америки і наразі її підписання відклали на невизначений термін.

Після останніх подій на Кавказі чільні американські представники разом із Держсекретарем Кондо­лізою Райс заявили, що вважають недоречним нинішній час для укладення угоди.  

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5601 / 1.56MB / SQL:{query_count}