МакКейн попереду

Згідно із останніми даними рейтингу громадської думки, USA Today/Gallup Poll кандидат у президенти США від Республіканської партії, сенатор Джон МакКейн на 4% обігнав свого конкурента від демократів, сенатора Барака Обаму. На виборах МакКейна готові підтримати 50% американців, тоді як Обаму лише 46%.

obamamccain.jpgЗгідно із останніми даними рейтингу громадської думки, USA Today/Gallup Poll кандидат у президенти США від Республіканської партії, сенатор Джон МакКейн на 4% обігнав свого конкурента від демократів, сенатора Барака Обаму. На виборах МакКейна готові підтримати 50% американців, тоді як Обаму лише 46%.

Стрімке зростання рейтингу республіканського кандидата відбулося одразу після з'їзду партії минулого тижня, на якому сенатора офіційно висунули кандидатом у президенти США. Також рейтингу йому додало висунення губернатора Аляски Сари Пейлін кандидатом на посаду віце-президента.

Напевно, найпопулярнішим висловом американських аналі­тиків та коментаторів щодо оцін­ки результатів з'їздів була фраза "зміна гри". Справді, висунення Сари Пейлін на посаду віце-президента потенційно може привернути на бік республіканців прихильників Гілларі Клінтон. І це привносить значний елемент невідомого у кампанію та просто робить її цікаві­шою. МакКейн пообіцяв провести серйозні політичні перетворення в країні, якщо переможе на виборах. Основна мета республіканців - привернути на свій бік робітників, насамперед жінок. Потіттехнологи кажуть, що МакКейн  ще має довести те, що вибрав жінку на посаду віце-президента зовсім не тому, що підтримує політику, яка вигідна жінкам. Він представив себе як незалежного політика, а Сару Пейлін - як свого однодумця: "Я не можу дочекатися, коли представлю її у Вашингтоні і скажу всім нечесним політикам, лобістам та групам за інтересами: мої друзі, ваш час закінчився".

Як і демократи, республіканці планують зосередитися на штатах, в яких значна частина виборців ще не визначилася, а також на кількох тради­ційно демократичних. І в центрі їхньої боротьби - жінки, особливо без вищої освіти. Тут всі сподівання покладають на Сару Пейлін.

Щодо Барака Обами, то він протягом наступних восьми тижнів разом зі своїм партнером  Джо Байденом зосередять увагу на штатах Вісконсин, Міннесота, Огайо та Флорида, а також на тих, де традиційно перемагали республіканці? - Колорадо, Індіана та Вірджинія. Обама та Байден спробують переконати виборців, що президентство МакКейна не відрізнятиметься від восьми років, коли країною керував Джордж Буш, що призвело до поганих економічних наслідків. Під час однієї із зустрічей з виборцями Байден зазначив: "Мовчанка Республіканської партії просто вражає. Вони промовчали на всі важливі теми - робочі місця, охорона здоров‘я - всі теми, які цікавлять людей в таких містах як, наприклад, те, в якому я виріс". 

     Основою передвиборчої програми кандидата від демократів є втілення у життя так званої "американської мрії". Обама розуміє під нею можливість громадянина США мати власний будинок, отримати медичну страховку та дати дітям освіту. Як і республіканці, демократи теж хочуть привернути на свій бік середній клас. Кандидат у президенти обіцяє зменшити різницю між багатими і бідними, зробивши освіту доступнішою для усіх американців, та забезпезпечити своїх співвітчизників житлом. Крім того, він планує знизити податкову ставку для сімей, що працюють. Сенатор Обама у своїй програмі  різко критикує політику Джорджа Буша, тоді як 72-літній учасник в'єтнамської війни Джон МакКейн її підтримує і намагатиметься продовжувати. Барак Обама бере участь у перегонах з репутацією "мінливого" кандидата. Варіант змін у політиці, які пропонує Обама, передбачає відхід від "старої школи Вашингтона", неучасть у відразливій "політиці нападу" та готовність обговорювати злободенні питання.

Обидва суперники планують зустрітися і виступити перед народом США у річницю терактів 11 вересня. Ще раніше вони пообіцяли зняти з ефіру  у цей день усі свої критичні ролики.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4636 / 1.57MB / SQL:{query_count}