Прокуратура з’ясовує факти розкрадання санаторіїв та причини забруднення моря
У четвер було затримано заступника головного державного санітарного лікаря Криму Катерину Серебренникову, повідомила ТСН. Чиновницю підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до забруднення Чорного моря в районі Феодосії стічними водами в 2010 році.
“Під час прокурорської перевірки встановили, що внаслідок неналежного виконання посадових обов’язків дозвіл на скидання стічних вод отримало підприємство, що порушувало норми гранично допустимого скидання забруднювальних речовин. У результаті, протягом трьох кварталів минулого року в Чорне море було скинуто тонни неочищених стоків”, – зазначили в прокуратурі. Завдані збитки оцінюють у 14,8 мільйона гривень.
А у вівторок, 19 липня, у Києві правоохоронні органи затримали колишнього голову правління ЗАТ “Лікувально-оздоровчі заклади профспілок України “Укрпрофоздоровниця”. “Його затримали в Києві та доправили у Сімферополь до одного з ізоляторів тимчасового тримання органів внутрішніх справ. Йому інкримінують замах на розтрату майна санаторію “Курпати” в особливо великих розмірах. Попередня сума збитку становить майже 7 млн грн”, – повідомила агентству Інтерфакс-Україна прес-секретар прокуратури Криму Наталія Бояркіна. За її словами, порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (замах на злочин; привласнення, розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем). Крім того, Наталія Бояркіна повідомила, що нині прокуратура автономії розслідує 22 кримінальні справи стосовно оздоровчих закладів, що належать “Укрпрофоздоровниці”. Деякі з них уже передано до суду.
А прокуратура Києва порушила шість кримінальних справ за фактами зловживань посадовцями Федерації профспілок України (ФПУ), до суду заявлено чотири позови про визнання незаконними угод про відчуження санаторно-курортних закладів, повідомляє УНІАН,
посилаючись на відділ зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.
Столичною прокуратурою викрито непоодинокі факти зловживань посадовцями ФПУ при отриманні фінансової допомоги від підпорядкованих структур господарювання, їхню участь у протиправних схемах заволодіння коштами санаторно-курортних закладів.
Зокрема, прокурором Деснянського району 5 липня 2011 року порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України за фактами зловживання службових осіб Федерації профспілок України за попередньою змовою з посадовцями Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, які при закупівлі у 2007 – 2009 роках за державні кошти путівок примушували санаторно-курортні заклади укладати договори страхування фінансових ризиків з окремими комерційними страховими компаніями. Внаслідок завищення страхового тарифу страхові компанії незаконно заволоділи коштами на суму понад 42 млн грн.
Крім того, у прокуратурі зазначають, що, діючи з корисливих мотивів, службові особи Федерації профспілок України перераховували кошти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності. Встановлено, що у квітні 2010 року одному із товариств на Київщині, що не мало необхідної кваліфікації та працівників, а також не здійснювало діяльності за місцем реєстрації, було перераховано 1,75 млн грн нібито на організацію святкування першотравневих свят. Прокуратурою Києва за цими фактами порушено кримінальні справи за
ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), ч. 1
ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що на початку червня 2011 року близько 300 представників Федерації профспілок України на чолі з головою ФПУ, народним депутатом від Партії регіонів Василем Харою пікетували будівлю Генпрокуратури з вимогою припинити втручання у статутну діяльність профспілок. Крім того, ФПУ на чолі з Харою активно виступала проти Пенсійної реформи. Федерація профспілок України погрожувала влаштувати соціальні протести і просила МВФ відкласти підвищення пенсійного віку для жінок на 3-5 років.