Учора президент Сирії Башар Ассад, поступаючись вимогам опозиції, затвердив декрет про запровадження в країні багатопартійності. Влада сподівається, що цей крок сприятиме зміцненню національної єдності. Водночас, вимоги опозиції залишаються ті самі – відставка Асада й вільні вибори.
США також підтримують ці вимоги. «Сирійський уряд несе відповідальність за загибель двох тисяч людей з початку протестів. Тож уряд Асада втратив будь-яку легітимність і повинен подати у відставку», – вважає глава державного департаменту США Гілларі Клінтон. Однак, постійний представник Росії при НАТО Дмітрій Рогозін вважає, що такі заяви Сполучених Штатів свідчать про те, що Вашингтон уже розпочав планування воєнної операції проти Сирії.
Кількість убитих і поранених в обстрілюваному танками місті Хама за останню добу встановити важко, адже з містом практично немає зв'язку. Інформаційне агентство Франс Прес наводить неофіційну цифру – 45 загиблих, посилаючись на слова одного з демонстрантів.
Заява Клінтон пролунала через кілька днів після того, як із сирійського міста Хама стали надходити повідомлення про спроби сирійської армії взяти його під контроль.
Нагадаємо, що масові заворушення в Сирії розпочалися 15 березня в прикордонному з Йорданією місті Дераа. Пізніше акції протесту перекинулися в усі регіони країни. Офіційний Дамаск продовжує стверджувати, що за антипрезидентським заколотом нібито стоять якісь терористичні організації, щоправда, так досі й не називаючи, які конкретно.
За час протестів, за словами правозахисників, в Сирії загинуло щонайменше 2000 мирних жителів, ще близько 10 тисяч арештовано. Втрати правоохоронних органів і військових становлять понад 300 осіб. Тисячі сирійців були змушені тікати із зони конфлікту і зараз живуть в наметових таборах по обидва боки кордону з Туреччиною.