“Ковчег-2011 – Діти єдиного Бога”

Міжнародний семінар у Яремчому зібрав студентів трьох національностей. Студенти трьох національностей – українці, поляки та євреї – взяли участь у VI міжнародному міжрелігійному молодіжному семінарі “Ковчег-2011 – Діти єдиного Бога”, який відбувся з 27 липня до 4 серпня у Яремчому.

Міжнародний семінар у Яремчому зібрав студентів трьох національностей
Студенти трьох національностей – українці, поляки та євреї – взяли участь у VI міжнародному міжрелігійному молодіжному семінарі “Ковчег-2011 – Діти єдиного Бога”, який відбувся з 27 липня до 4 серпня у Яремчому. Через взаємопізнання до подолання стереотипів – основна місія зустрічі.
Перший “Ковчег” стартував 2006 року, і відтоді семінар відбувається щороку. Попередні п’ять семінарів проходили в Унівській лаврі, де в роки Другої світової війни місцеві греко-католицькі священики рятували від газових камер єврейських, польських та українських дітей. Тематикою попередніх семінарів були переважно питання драматичної спільної історії українського, польського та єврейського народів.
За тиждень роботи семінару учасники зустрілися з ученими, громадськими діячами, митцями трьох країн. Це, зокрема, історики Арон Вайс з Ізраїлю та Ярослав Грицак із України, дисиденти та правозахисники Мирослав Маринович та Семен Глузман, польський психолог Марія Ціхонь-Бітка, директор центру “Ткума” та музею історії євреїв України й історії Голокосту Ігор Щупак та інші.
До навчально-пізна­вальної програми додалася й інтерактивна складова “Ковчегу”: дискусії, “круглі столи”, психологічні тренінги. Окремо відбулися український, польський та єврейський дні з майстер-класами для ближчого пізнання національної культури та традиції.
Український день “Ковчегу” відкрив історик, професор УКУ Ярослав Грицак, який говорив про питання історичної пам’яті. На його думку, українська історична пам’ять є глибоко поділеною і фрагментарною, це здебільшого (хоч і не зовсім) є ефектом останніх п’яти років.
Фільм Романа Ширмана “І буде новий день” про українсько-єврейські стосунки презентував віце-ректор УКУ Мирослав Маринович. “Спільна історія не може і не мусить бути уніфікованою, – зазначив правозахисник. – Ми змушуємо інших думати, що наш погляд на історію єдино правильний. А історію потрібно позбавити вибухово агресивних сил, так би мовити розмінувати. Нам треба почути один одного, бо без розуміння болю наших народів не буде міжнаціонального порозуміння. На жаль, українці ще не пройшли процесу очищення пам’яті”, – вважає Мирослав Маринович.
“Нам треба говорити про сучасне і майбутнє, але не забувати про минуле. Важливо, що представники молоді трьох народів зустрілися, зав’язали знайомства, презентували свої і вивчали чужі традиції та цінності, акцентуючи на тому, що об’єднує”, – каже Арон Вайс. Він наголосив, що сьогодні як ніколи необхідно об’єктивно підходити до проблем минулого, нічого не приховуючи, але досліджуючи ці проблемні сторінки історії, шукати причини виникнення непорозумінь та конфліктів, щоб легше було подолати негативні стереотипи сучасності.
“Легко захищати своє, важливо вчитися захищати чуже, яке перебуває під загрозою. Ми всі хочемо і будемо любити своє, але потрібно залишити місце у своєму серці для іншого”, – додав Мирослав Маринович.
Організаторами молодіжного семінару “Ковчег-2011 – Діти єдиного Бога” виступили: Генконсульство Республіки Польща у Львові, Федерація польських організацій в Україні, центр вивчення Голокосту “Ткума” (Дніпропетровськ), Український католицький університет та Палац культури ім. Г. Хоткевича за підтримки фонду “Допомога полякам на Сході” та американського єврейського розподільчого комітету “Джойнт”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4961 / 1.56MB / SQL:{query_count}