Гарячі безкоштовні обіди у Львові отримують 115 малозабезпечених громадян. Пригощає їх Мальтійська служба спільно з управлінням соціального захисту Львівської міської ради.
Гарячі безкоштовні обіди у Львові отримують 115 малозабезпечених громадян. Пригощає їх Мальтійська служба спільно з управлінням соціального захисту Львівської міської ради.
Щопонеділка і щочетверга 40 малозабезпечених мешканців міста смакують гарячі обіди в кафе "Світлиця" (вул. С.Бандери, 69) і стільки ж - в одному з приміщень житлового будинку на вул. Кавалері-дзе, 8. Для 35 неповносправних львів'ян чотири рази на тиждень водії Мальтійської служби привозять обіди додому.
Обід для 80 осіб готують у кафе "Світлиця". "Люди безкоштовно отримують тільки першу страву - борщ, суп або бульйон, - розповіла "Пошті" менеджер із соціальної допомоги Мальтійської служби пані Вікторія. - 35 обідів готують у їдальні Львівського національного медуніверситету. Гарячі перші та другі страви, салати готуємо для тих, кому розвозять обіди додому. Ціна першої страви, передбаченої проектом, - 3-3,5 грн, другої - 8,5-9 грн".
Уже ополудні в кафе "Світлиця" немає нікого з львів'ян, які приходять сюди за безкоштовним обідом, хоча їх тут чекають до 16.00. Працівниця "Світлиці" розповіла, що вони приходять о дев'ятій ранку, а дехто ще раніше. Одна самотня бабуся вже о шостій чекає біля кафе. Бере обід і несе додому. Так робить більшість. Разом обідають хіба що на свята.
З 1991-го до 2000 року в кафе-їдальнях Мальтійської служби харчувалися 500 осіб, нині "благодійна кухня" обслуговує тільки 115 львів'ян. Кількість нужденних, які потребують такої допомоги, за цей час, на жаль, не зменшилася, але фінансування проектів, як розповів директор Мальтійської служби Павло Тітко, обмежили. Окрім того, в розпорядженні організації нині залишилося лише два приміщення (кафе "Світлиця" та у житловому будинку на вул. Кавалерідзе), в яких можуть пообідати малозабезпечені львів'яни, всі інші - приватизували.
- Спільно з управлінням соціального захисту ми складали списки людей, що найбільше потребують допомоги, - каже Павло Тітко. - Визначальним критерієм була матеріальна забезпеченість. Інший аспект - стан фізичної спроможності. Якщо самотня особа похилого віку має більшу пенсію, але не може сама приготувати собі поїсти, ми включали її до списку. До грудня цього року безкоштовні обіди отримуватимуть тільки 115 осіб. Але якщо в людини виникла вкрай складна ситуація, вона може звернутися до нас.
При храмі Воскресіння Господнього УГКЦ, що на вул. Городоцькій, 319а, діє соціальний центр, у якому самотні особи похилого віку можуть отримати санітарно-гігієнічну допомогу. У центрі знайдуть підтримку всі самотні люди, котрим минуло 55 років і які мають довідку про те, що вони малозабезпечені. Тут є власна кухня, їдальня, пральня. Щодня до пральні приходить понад 60 осіб, а на кухні готують 10 безкоштовних обідів для малозабезпечених.
Директор центру Любомира Довга розповіла, що до Мальтійсько-волонтерського руху при центрі долучилося і 20 дітей парафіян, що виконуватимуть різні доручення.