На дев’ятий поверх на... милицях

Ліфти зупиняють, бо вони відпрацювали встановлений термін. А на їх ремонт та заміну нема коштів

Ліфти зупиняють, бо вони відпрацювали встановлений термін. А на їх ремонт та заміну нема коштів

lift.jpgУ редакції пролунав дзві­нок. Теле­фонувала 69-річна львів'­янка Любов Мочорад, що мешкає на вулиці Медової Печери, 69, у Личаківському районі.  Звернутися по допомогу до газети жінку змусила безвихідь: уже місяць (з 12 серпня) у їхньому будинку не працює ліфт. У домі мешкає багато людей, яким важко пересуватися по квартирі, а про те, щоб спуститися сходами вниз, а потім піднятися ними до квартири, навіть мови не може бути. Жителі зверталися в усі можливі інстанції - до Львівського комунального під­приємства, міської ради, але відповіді на запитання, доки вони ходитимуть пішки, так і не почули.

Аби з'ясувати, чому чимало мешканців стали заручниками чотирьох стін, "Пошта" вирушила на вулицю Медової Печери, 69, і постукала у двері пані Люби. Жінка зустріла нас на милицях, вона інвалід ІІ групи. Коли бувають напади хвороби, каже жінка, то навіть з ліжка не може встати. "Раніше, коли працював ліфт, час від часу виходила на вулицю поговорити з людьми, подихати свіжим повіт­рям, а тепер подихати можу тільки біля відчиненого вікна", - ділиться наболілим старенька.

Через зупинку ліфта потерпають й інші мешканці будинку. Сусідка пані Люби - Стефанія Муха - інвалід І групи, після зупинки ліфта змушена була поїхала до мами в село, бо самостійно дати раду їй дуже складно.

  сусіда по сходовій клітці бронхіальна астма. Коли він піднімається по сходах, то мусить зупинятися на кожному поверсі, щоб віддихатися. А поки дійде до шостого, то весь синій, - продовжує пані Люба. - Чи хтось розуміє наші страждання?"

Вийшовши від Любові Мочорад, прямуємо до інших будинків, що  на вулиці Медової Печери, аби з'ясувати, яка ситуація там. Біля будинку № 36, у якому також не працює ліфт, знайомимося  з Євгенією Лобановою. Жінці 72 роки, в неї ішемічна хвороба серця, проте вона вже місяць ходить пішки на дев'ятий поверх. Така ходьба вимагає титанічних зусиль.  "У мене було три мікроінсульти,  лікарі категорично заборонили підніматися сходами.  Поки дійду до п'ятого поверху,  здається, що серце зупиниться, - бідкається пенсіонерка. - Але мушу виходити на вулицю, бо живу сама, то й вирішувати всі справи по господарству доводиться мені. Нещодавно у під'їзді встановили новий ліфт, ми так зраділи, але,  як виявилося, замінили тільки кабінку, а вся система залишилася старою".

З 2094 ліфтів, що працюють у місті Лева, 692  вже відпрацювали на благо львів'ян  25 років. Щороку 170 ліфтів переходять дозволену межу експлуатації, а до 2015 року всі ліфти Львова відпрацюють відведений їм термін

Ситуація з ліфтами, що виникла на вулиці Медової Печери, далеко не єдина в місті. Ліфти закривають і в інших будинках. Скажімо, лише в Личаківському районі зупинили 15 ліфтів. Те, що ліфти, які відпрацювали свій термін, закривають, добре. Але на їх місце мали б встановити нові. А ось із заміною ніхто, як кажуть,  не поспішає. Чому? За коментарем "Пошта" звернулася до в. о. директора ТзОВ "Ліфт­еко" Ігоря Кафімова. Саме його ТзОВ обслуговує ліфти у Личаківському районі.

- Ліфти зупинили, бо вони відпрацювали 25-річний тер­мін, - сказав Ігор Кафімов.  - А відповідно до встановлених норм, після чвертьстолітньої роботи їх обов'язково потрібно зупинити й провести експертизу. Фахівці повинні визначити: чи безпечні ці ліфти, потребують вони капітального ремонту чи їх взагалі треба замінити. Проте ні на експертизу, ні, тим паче, на ремонт чи заміну ліфтів коштів немає..

На запитання, скільки ще мешканці Личаківського району обходитимуться без ліфтів, пан Ігор розвів руками: коли будуть гроші, тоді запрацюють ліфти. А зважаючи на те, що місто виділяє грошей дуже ма­ло, деяким городянам доведеться підніматися до квартир сходами не один тиждень, а може, й місяць. А ті, хто не може самостійно пересуватися, будуть зачинені у чотирьох стінах.

Неприємний "сюрприз", який підсунули мешканцям вулиці Медової Печери, можуть отримати й інші жителі Личаківського району, адже з понад 200 ліфтів значна частина відслужила  чверть століття. Не краща ситуація і в інших районах: з 2094 ліфтів, що працюють у місті Лева, 692  відпрацювали на благо львів'ян  25 років. Щороку 170 ліфтів переходять дозволену межу експлуатації, а до 2015 року всі ліфти Львова відпрацюють відведений їм термін.

Суб'єктивний погляд

Борис Березяк,
начальник відділу капітального ремонту житлового фонду
м. Львова

Минулого тижня  відбулася нарада за участю керівників департаменту житлового господарства, підприємств, що експлуатують ліфти, а також представників Держгірпромнагляду, які  приймають рішення про припинення роботи ліфтів після закінчення терміну їх експлуатації. Було вирішено провести експертизу ліфтів, які відслужили термін. Вартість такої послуги для одного ліфта - 6 тис. грн. На ці потреби з міського бюджету виділили 378 тис. грн, за які можна провести експертизу лише 41 ліфта. Тому намагаємося знайти експертні організації в інших містах, які надають такі послуги за меншу вартість. Та наразі ніхто не відгукнувся. Після експертизи буде визначено, які ліфти можуть працювати, які потребують мінімального ремонту, а які модернізації чи заміни. Щоб замінити один ліфт, потрібно близько 200 тис. грн.

Цього року з міського бюджету було виділено 2 млн 200 тис. грн, за які заплановано відремонтувати 40 ліфтів. Наразі освоєно понад 700 тис. грн, за які відремонтували 16 ліфтів.

ДО ТЕМИ

17-річний юнак впав у шахту ліфта

Це сталося  на початку вересня цього року в  Харкові - хлопець упав у шахту ліфта з 8-го поверху одного з висотних будинків міста.

Коли на місце пригоди прибули рятувальники, хлопець лежав на кабіні ліфта на другому поверсі. На щастя, він залишився живий. Аби добратися до нього, працівники МНС змушені були розрізати кабіну старого ліфта. Карета «швидкої» доправила його до міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги з численними травмами.

Дев'ять осіб - у лікарні

Навесні у Києві, на вул. Григоренка, на 14-му поверсі десятеро людей зайшло у ліфт. Під час руху кабіна почала набирати швидкість і, не уповільнюючи її, зупинилася лише на першому поверсі. При цьому обмежувач швидкості руху не спрацював. У результаті дев'ятеро осіб із десяти, що були в ліфті, потрапили до лікарні з різними травмами.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4675 / 1.61MB / SQL:{query_count}