Корисні поради “Пошти” матусям і татусям напередодні 1 вересня
І тим, у кого малеча тільки йде в перший клас, і тим, хто збирає дитину до школи не вперше, перед початком нового навчального року варто взяти до уваги кілька невеликих порад, як краще зрозуміти школяра та допомогти йому в навчанні. Насамперед батькам потрібно брати активну участь у житті своїх дітей, не перекладаючи усю відповідальність на школу та вчителів. А щоб дитина повністю довірила мамі чи татові, варто запам’ятати кілька правил.
Ранок вашої дитини має бути бадьорим. Почніть його із хороших слів, а не зі сварок чи зауважень. Коли не встигаєте зібратися до школи – не підганяйте своє чадо. Розрахувати зранку правильно час – обов’язок батьків. Якщо ви цього не зробили, провини дитини тут нема.
Забудьте фразу: “Що ти сьогодні отримав?” Після школи зустрічайте дитину спокійно і не варто із самого порога розпитувати про все, що сталося протягом дня. Хай спочатку школяр відпочине. Коли ж дитина, навпаки, збуджена і хоче з вами чимось поділитися, вислухайте її. Це не займе багато часу, натомість син чи донька більше довірятиме вам.
Зауваження, які мають вчителі щодо вашої дитини, вислуховуйте самі. Не спішіть сваритися, краще спочатку розібратися у ситуації і зрозуміти, чому школяр чинить саме так. І уже разом з ним дійти правильного висновку.
Під час спілкування з дитиною у жодному разі не вживайте фразу: “Якщо ти будеш добре вчитися, то...”, не порівнюйте її успіхи із досягненнями інших учнів. Кожна дитина – це маленька людина, яка має свої бажання і можливості. Не забувайте знаходити щось позитивне, за що варто хвалити школяра.
Коли дитина виконує домашні завдання, не стійте у неї над головою, хай самостійно працює. Якщо щось не виходить, допоможіть їй, при цьому не забувайте про такі слова, як “не хвилюйся”, “ти все вмієш”, “давай поміркуємо разом”, “згадай, як пояснював учитель” тощо. Це додасть дитині впевненості у собі.
Ніколи не заглядайте в портфель і кишені дитини, навіть якщо вам здається, що маєте все знати про неї. Це може суттєво підірвати її довіру до вас.
Варто тримати у полі зору шкільне життя свого чада, постійно перейматися його успіхами, проблемами, труднощами, захопленнями, знати друзів, з якими спілкується. Пробуйте цікавитися тими речами, якими займається ваша дитина.
Не можна нарікати на педагогів чи обговорювати їх дії та рішення у присутності дитини. Так ви лише підірвете їх авторитет та дасте привід дитині у всьому звинувачувати вчителів. Краще зустрітися з учителем та з’ясувати всі незрозумілі для вас речі.